Zmiana tras przejazdu autobusów linii nr 22 i 57 w Bielsku-Białej

foto. KM BB

Mieszkańcy Bielska-Białej powinni przygotować się na ważne zmiany w komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać od soboty, 2 marca 2024 roku. Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego zapowiedział aktualizacje tras przejazdu oraz rozkładów jazdy dla wybranych linii autobusowych.

Zmiany w trasach i rozkładach jazdy

Linia nr 22 i 57 - Nowe trasy i więcej kursów

Linia autobusowa nr 22 zostanie wydłużona, obsługując codziennie trasę do pętli Filarowa Zespół Szkół, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w tej lokalizacji. Niestety, z obsługi zostaną wyłączone przystanki Warszawska FIAT oraz pętla Osiedle Sarni Stok, jednak nowy rozkład jazdy przewiduje zwiększoną liczbę kursów przez centrum handlowe Sarni Stok.

Podobnie, linia nr 57 będzie teraz kursować do pętli Osiedle Sarni Stok każdego dnia, z dodatkowymi kursami na ulicach Czechowickiej i Filarowej w weekendy. To rozszerzenie ma na celu zapewnienie lepszego dostępu do popularnych obszarów mieszkalnych i handlowych.

Linie nr 8 i 34 - Korekty godzin i tras

Zmiany dotyczą również linii nr 34, gdzie kurs o 21:20 z Osiedla Polskich Skrzydeł do zajezdni MZK zostaje przesunięty na 21:30. Dodatkowo, trasa zostaje wydłużona do pętli Osiedle Langiewicza, co powinno ułatwić wieczorne podróże.

Dla linii nr 8 oraz 34 zmodyfikowane zostają także godziny odjazdów z/do zajezdni MZK, co jest krokiem w stronę optymalizacji rozkładu jazdy i minimalizacji czasu oczekiwania dla pasażerów.

Nowe rozkłady są dostępne na stronie internetowej oraz w aplikacji OnTime.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt