Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową dwóch ważnych ulic w Bielsku-Białej – MAPA

przebudowa ulicy pocztowej bielsko-biała

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podpisał umowę z wykonawcą na drugi etap przebudowy dwóch ważnych ulic. Inwestycja przyniesie wiele korzyści dla naszego miasta. Za kilka dni nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Przebudowa Ulic Pocztowej i Startowej w Bielsku-Białej cieszy się ogromną popularnością

Ulice Pocztowa i Startowa w Bielsku-Białej są nie tylko kluczowymi trasami komunikacyjnymi, ale także ważnymi obszarami rekreacyjnymi, cieszącymi się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. Niestety, przez lata eksploatacji, nawierzchnia tych dróg uległa znacznemu pogorszeniu, co utrudniało korzystanie z nich oraz stanowiło problem związany z brakiem odpowiednich miejsc parkingowych.

W odpowiedzi na te wyzwania, Miejski Zarząd Dróg podjął decyzję o przeprowadzeniu kompleksowej przebudowy tych ulic, aby uczynić je bardziej funkcjonalnymi, bezpiecznymi i dostępnymi dla wszystkich mieszkańców i gości miasta.

Pierwszy Etap Przebudowy został już zakończony w tamtym roku

Pierwszy etap przebudowy ul. Pocztowej został zakończony jesienią 2022 roku i przyniósł liczne pozytywne zmiany. W ramach prac wymieniona została zniszczona nawierzchnia, a także stworzono nowe miejsca postojowe. Jednak to nie wszystko! Podczas inwestycji zastosowano innowacyjne rozwiązania, takie jak system ochrony korzeni drzew i przepuszczalna kostka brukowa, która pozwala na odprowadzanie wody w głąb gruntu, zapobiegając powstawaniu kałuż i zwiększając retencję wody w okolicznych terenach zielonych.

przebudowa ulicy pocztowej bielsko-biała
foto. UM Bielsko-Biała

Drugi Etap Przebudowy

Obecnie przyszedł czas na drugi etap przebudowy, który obejmuje ul. Pocztową oraz ul. Startową. Ta druga jest szczególnie istotna, ponieważ prowadzi do popularnego kąpieliska Start, odwiedzanego przez tysiące bielszczan i turystów. Oczekuje się, że ta inwestycja przyniesie jeszcze więcej korzyści i usprawnień dla wszystkich korzystających z tych dróg.

Plan przebudowy ul. Pocztowej i ul. Startowej pochłonie ponad 11mln złotych

Prace na ul. Pocztowej obejmować będą odcinek pomiędzy ul. Jemiołową a ul. Startową. Z kolei prace na ul. Startowej obejmą odcinek pomiędzy ul. Olszówki a parkingiem przy basenie START.

Kluczowe elementy przebudowy to:

  • Nowa Nawierzchnia: Wymiana starej, zniszczonej nawierzchni na nową, gwarantującą lepszą jakość i bezpieczeństwo jazdy.
  • Rozbudowa Chodników: Poszerzenie chodników, aby zapewnić większy komfort pieszym oraz zachęcić do spacerów.
  • Poprawa Kanalizacji: Modernizacja systemu kanalizacyjnego w celu skutecznego odprowadzania wód opadowych.
  • Poprawa Zjazdów i Skrzyżowań: Ulepszenie zjazdów i skrzyżowań dla lepszego przepływu ruchu pojazdów.
  • Oświetlenie Uliczne: Zwiększenie ilości oświetlenia w celu zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podpisał już umowę z wykonawcą prac. Cała inwestycja pochłonie ponad 11 mln złotych, a roboty zakończą się w listopadzie 2024 roku. 

Zmiana organizacji ruchu na ul. Pocztowej oraz ul. Startowej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że 2 sierpnia 2023 r. zostanie wprowadzony etap 1 tymczasowej organizacji ruchem, w związku z realizacją zadania pn.: „Rozbudowa ul. Pocztowej i ul. Startowej w Bielsku-Białej”. W ramach pierwszego etapu zamknięty zostanie fragment ul. Startowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pocztową do skrzyżowania z ul. Kąpielową. Dojazd do posesji znajdujących się na zamkniętym odcinku zostanie utrzymany. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony będzie ulicą Kąpielową. Szczegóły przedstawiono na poniższym obrazku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt