Zmiana organizacji ruchu na drodze S1 – “zakręt idiotów” – MAPA

Jak informuje firma Mirbud, wykonawca budowy drogi ekspresowej S1 Kosztowy – Bielsko-Biała na odcinku Dankowice – węzeł Suchy Potok, z dniem 17 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu. Ta aktualizacja dotyczy węzła Suchy Potok, który jest powszechnie znany jako “zakręt idiotów”.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę Mirbud, od dnia 17 lipca obie jezdnie na węźle Suchy Potok zostaną zawężone, a ich wewnętrzne pasy będą wyłączone z ruchu pojazdów.  Zmniejszenie szerokości jezdni oraz wyłączenie wewnętrznych pasów ruchu może wpływać na płynność ruchu, dlatego zaleca się kierowcom wcześniejsze planowanie podróży oraz stosowanie się do wszelkich oznakowań drogowych.

Kolejny etap przebudowy węzła Suchy Potok będzie wiązał się z całkowitym wyłączeniem jezdni prowadzącej w kierunku Żywca. Ta zmiana ma nastąpić jeszcze podczas tegorocznych wakacji. W celu minimalizacji utrudnień dla kierowców, Mirbud planuje zapewnić dwukierunkowy ruch pojazdów, który będzie odbywał się wyłącznie jezdnią prawą.

Kiedy zostanie zakończona budowa ?

W czasie trwania powyższej tymczasowej organizacji ruchu budowana będzie łącznica, którą w kolejnych etapach realizacji zostanie poprowadzony w całości ruch kołowy z obu dotychczasowych jezdni. Powyższe zmiany wprowadzane są w związku z budową drogi ekspresowej S1 Kosztowy – Bielsko-Biała na odcinku Dankowice – węzeł Suchy Potok.

Według najnowszych deklaracji, termin realizacji inwestycji to drugi kwartał 2025 roku.

źródło/foto: mirbud.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry