Zmarł Jerzy Polak – wybitny bielski historyk specjalizujący się w dziejach Bielska i Białej.

Jerzy Polak
foto. UM Bielsko-Biała

W wieku 69 lat zmarł Jerzy Polak, doktor nauk humanistycznych i historyk specjalizujący się w dziejach Bielska i Białej.

Nie żyje Jerzy Polak

W sobotę, 23 września, wieczorem zmarł Jerzy Polak. Urodził się w Cieszynie, ale prawie całe swoje życie spędził w Bielsku-Białej. Był absolwentem LO im. A. Asnyka w Bielsku-Białej i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 1989 obronił tytuł doktora nauk humanistyczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Był m.in. dyrektorem Muzeum Historycznego, działał w Radzie Programowej Biblioteki Bielska-Białej i w Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów oraz Nazw Obiektów Fizjograficznych przy Prezydencie Bielska-Białej. Pełnił także funkcję honorowego prezesa Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego. Był autorem i współautorem wielu publikacji poświęconych miasta Bielsko-Biała.

Kondolencje prezydenta Bielska-Białej

Kondolencję rodzinie zmarłego złożył prezydent Jarosław Klimaszewski.

Poruszony dzisiejszym odejściem dr Jerzego Polaka, chciałem wyrazić swój ogromny żal po stracie tak ważnej osoby dla Bielska-Białej. Pragnę złożyć na ręce Najbliższych zmarłego wyrazy współczucia oraz przekazać kondolencje koleżankom i kolegom z Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego, w którym Jerzy Polak piastował funkcję Honorowego Prezesa. […] Zawsze pozostanie w naszej pamięci, a jego praca i oddanie miastu są wielkim wkładem w tożsamość mieszkańców i budowanie wiedzy o historii Bielska-Białej. – pisze prezydent

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt