15-latek potrącony na pasach w Ustroniu nie żyje. Przez tydzień walczył o życie.

Nie żyje 15-latek potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych w Ustroniu. Młody chłopak został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Przez tydzień walczył o życie. 

Potrącenie na pasach w Ustroniu

O tragicznym w skutkach wypadku informowaliśmy tutaj. Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 października, ok. godz. 6.30 przy skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Akacjowej w Ustroniu. 87-letni kierowca mercedesa potrącił 15-letniego chłopaka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzieliła mu pierwszej pomocy, a następnie chłopiec w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Katowicach.

Chłopiec zmarł w szpitalu

Stan 15-latka był krytyczny. Po tygodniu walki o życie – w czwartek, 20 października, – chłopak zmarł w katowickim szpitalu. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych prosiła o modlitwę, a nawet zorganizowano mszę w jego intencji. Po śmierci chłopca dziękują za wsparcie. 

“Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne wsparcie i modlitwę dla Pawełka i dla nas. Dzisiaj o godzinie 11.27 Bóg otoczył Pawełka swoją opieką…” – piszą rodzice zmarłego. 

foto Policja Cieszyn

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry