Złoty dublet Anny Celińskiej

Bielszczanka Anna Celińska, reprezentująca Klub Sportowy Sprint Bielsko-Biała, w ciągu 6 dni zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski w biegach górskich.

O jej triumfie 30 lipca w Biegu na Śnieżnik już pisaliśmy. Warto przypomnieć, że dla Anny Celińskiej był to wtedy już siódmy złoty medal na tej imprezie – wcześniej wygrywała tu w 2011 r., 2013 r., 2014, 2016 r., 2017 r. oraz w 2021 roku (po przerwie macierzyńskiej ustanowiła rekord trasy 55:46). 

Natomiast kolejne złoto do swojej kolekcji zawodniczka Sprintu dołożyła 5 sierpnia podczas Gorce Ultra Trail. Rywalizacja odbyła się w Ochotnicy Dolnej, zawodnicy biegli na Lubań (dystans 5,5 km, przewyższenie +740/-20 m). Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski PZLA w biegu górskim na krótkim dystansie. Anna Celińska znów prowadziła od startu do mety i na mecie na Lubaniu (1.211 m n.p.m.) zameldowała się w czasie 39:05, zdobywając kolejny złoty medal do swojej bogatej kolekcji. 


Multimedalistka Anna Celińska ma w kolekcji już 33 medale zdobyte w imprezach rangi mistrzostw Polski, głównie w biegach górskich, ale także w biegach ulicznych (brązowy medal MP w maratonie 2014 r. oraz brązowy medal MP na 10 km w imprezie rozegranej w 2016 roku w Bielsku-Białej w ramach Biegu Fiata). Jej najcenniejszym trofeum jest do tej pory brązowy medal mistrzostw świata w biegu górskim na długim dystansie, wywalczony w 2013 roku w Maratonie Karkonoskim w Szklarskiej Porębie.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt