”Złota Rączka dla seniora” w Bielsku-Białej – ruszają darmowe usługi naprawcze.

złota rączka dla seniora bielsko-biała

Seniorzy z Bielska-Białej już teraz mogą skorzystać z usług tzw. “Złotej Rączki”. Programem zarządza dobrze znana w mieście Spółdzielnia Socjalna Synergia, która zapewnia drobne naprawy w miejscu zamieszkania seniorów. Jak zamówić usługę dla siebie lub Twojego bliskiego?

Złota rączka dla seniora w Bielsku-Białej

21 lipca prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, zlecił Spółdzielni Socjalnej Synergia realizację ważnego zadania na rzecz seniorów miasta. Od 24 lipca rozpoczęły się drobne usługi naprawcze wykonywane w domach osób zamieszkujących w Bielsku-Białej, które mają ukończone 65 lat i posiadają Kartę Seniora.

Wykonawcą programu jest Spółdzielnia Socjalna Synergia, a umowę o współpracy podpisał prezes zarządu, Paweł Tomiczek.  Warto podkreślić, że podpisanie dokumentu odbyło się w obecności wiceprezeski zarządu spółki Korczyk – autoryzowanego dealera Skody i Kia, Doroty Korczyk. Dzięki tej współpracy, “Złota Rączka” będzie mogła korzystać z samochodu elektrycznego marki Kia Soul użyczonego nieodpłatnie przez spółkę Korczyk.

Podczas ceremonii podpisania umowy nie zabrakło przewodniczącej Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej, Elżbiety Rosińskiej, która jest pomysłodawczynią i orędowniczką idei, aby seniorzy w Bielsku-Białej mieli dostęp do “Złotej Ręki”.

złota rączka dla seniora
UM Bielsko-Biała

Zakres Usług

“Złota Rączka” oferuje pomoc w nieskomplikowanych naprawach technicznych, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani kwalifikacji potwierdzonych dokumentami czy uprawnieniami. Usługi są skierowane do seniorów, którzy są właścicielami Karty Seniora, a także tych, którzy są niepełnosprawni, samotni i nie mają możliwości pokrycia kosztów naprawy.

Naprawy są wykonywane w miejscu zamieszkania seniora w godzinach od 8.00 do 16.00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Warto zaznaczyć, że naprawy, których czas wykonania przekracza dwie godziny, nie będą realizowane. Złota Rączka nie podejmuje się również prac budowlanych ani malowania pomieszczeń.

Jak Zamówić Usługę Złotej Rączki?

Usługę można zamówić osobiście w siedzibie Spółdzielni Socjalnej Synergia przy al. Armii Krajowej 220 lub telefonicznie pod numerem 884 168 557, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać pod numerami telefonu: 33 497 14 92 lub 33 497 14 99, a także u realizatora – Spółdzielni Socjalnej Synergia.

Bezpłatne Materiały

W ramach realizacji zadania Synergia zapewnia bezpłatnie materiały niezbędne do wykonania usługi, których wartość nie może przekroczyć 70,00 złotych brutto. W przypadku wystąpienia potrzeby zakupu droższych materiałów, jeżeli senior wyrazi zgodę, to we własnym zakresie kupuje potrzebne materiały, finansując je w całości z własnych pieniędzy.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry