Program ”Złota Rączka dla seniora” w Bielsku-Białej przedłużony na kolejny rok!

złota rączka dla seniora bielsko-biała

Program Złota Rączka w Bielsku-Białej został przedłużony na kolejny rok, oferując seniorom wsparcie w drobnych naprawach. Nowością jest rozszerzenie programu na osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jak zamówić usługę Złotej Rączki?

Złota rączka dla seniora w Bielsku-Białej

“Złota Rączka” oferuje pomoc w nieskomplikowanych naprawach technicznych, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani kwalifikacji potwierdzonych dokumentami czy uprawnieniami. Usługi są skierowane do seniorów, którzy posiadają kartę seniora i oświadczą, że nie są w stanie ponieść kosztu takiej usługi na wolnym rynku i są osobami samotnymi – w tym także samotnym małżeństwom. W tym roku program dotyczy też pełnoletnich osób z niepełnosprawnością, posiadających stosowne orzeczenie oraz zamieszkujących na terenie miasta Bielska-Białej oraz tych, którzy oświadczą, że nie są w stanie ponieść kosztu usługi na wolnym rynku i są osobami samotnymi – w tym także samotnymi małżeństwami.

Naprawy są wykonywane w miejscu zamieszkania seniora w godzinach od 8.00 do 16.00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Warto zaznaczyć, że naprawy, których czas wykonania przekracza dwie godziny, nie będą realizowane. Złota Rączka nie podejmuje się również prac budowlanych ani malowania pomieszczeń.

Zakres Usług ''Złotej rączki''

Przykładowe naprawy, które mogą być realizowane przez złotą rączkę, to montaż lub naprawa: klamek, zamków, łańcuszków drzwiowych, zawiasów drzwi lub szafek; przymocowanie luster, obrazów, karniszy, półek, rolet, suszarek łazienkowych; naprawa listwy przypodłogowej; regulacja drzwi; sklejenie lub skręcenie zepsutego krzesła, stolika lub niewielkiego mebla; wymiana żarówek; montaż żyrandola; wymiana uszczelek w przeciekających kranach, wymiana baterii sanitarnych; wymiana pokręteł baterii, słuchawek, węży prysznicowych; montaż lub wymiana deski sedesowej; przetkanie odpływów; uszczelnienie silikonem przecieków przy wannie, brodziku, umywalce i inne drobne czynności naprawcze.

Program nie obejmuje napraw, których czas wykonania przekracza dwie godziny, usług wymagających natychmiastowej interwencji, napraw, które są świadczone w ramach innych umów lub wynikają ze zobowiązań innych podmiotów – np. wspólnoty mieszkaniowej, administracji nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowej, gwaranta itp. Nie obejmuje też prac budowlanych ani malowania pomieszczeń.

Bezpłatne Materiały

W ramach realizacji zadania Synergia zapewnia bezpłatnie materiały niezbędne do wykonania usługi, których wartość nie może przekroczyć 100,00 złotych brutto. W przypadku wystąpienia potrzeby zakupu droższych materiałów, jeżeli senior wyrazi zgodę, to we własnym zakresie kupuje potrzebne materiały, finansując je w całości z własnych pieniędzy.

Jak Zamówić Usługę Złotej Rączki?

Usługę można zamówić osobiście w siedzibie Spółdzielni Socjalnej Synergia przy al. Armii Krajowej 220 lub telefonicznie pod numerem 884 168 557, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać pod numerami telefonu: 33 497 14 92 lub 33 497 14 99, a także u realizatora – Spółdzielni Socjalnej Synergia.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt