Złota Pinezka Map Google dla Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego

Piętnaście parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody zostało laureatami Złotych Pinezek. W województwie śląskim statuetkę otrzymał Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Google przyznaje to wyróżnienie na podstawie opinii użytkowników Map.

Piękno polskiej natury zachwyca swoim bogactwem i różnorodnością. W Polsce mamy obecnie 23 parki narodowe, ponad 120 parków krajobrazowych i niemal 1500 rezerwatów przyrody. Często to ostatnie już miejsca występowania wielu zagrożonych i ginących gatunków roślin i zwierząt, ale także tradycji historycznych, etnicznych oraz kulturowych. Perły polskiej przyrody doceniają użytkownicy Map Google, którzy odwiedzają parki i rezerwaty oraz dzielą się swoimi wrażeniami. Na bazie ich ocen i opinii, Google przyznał 15 statuetek – po pięć dla parków narodowych, parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody. 

W województwie śląskim Złotą Pinezkę otrzymuje Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Przez park wiedzie najdłuższy szlak górski w kraju, czyli Główny Szlak Beskidzki. W całości ma on ponad 500 km długości i stanowi świetny pomysł na wypoczynek – znajdują się tu zarówno wymagające szlaki dla doświadczonych turystów górskich, jak i łatwiejsze ścieżki spacerowe, skąd można podziwiać malownicze potoki, skały i groty. To właśnie w okolicznych wzgórzach mieszczą się źródła Wisły. Ocena 4,8 *** na podstawie 18 469 opinii.

„Doskonała wiadomość Park Krajobrazowy Beskidy Śląskiego laureatem Złotej Pinezki Map Google ! Cieszymy się z ogromnego zainteresowania użytkowników Map Google pięknem przyrody, krajobrazu i dziedzictwa kulturowego tego Parku zajmującego obszar prawie 38 000 ha. Dzięki opiniom wyrażonym przez 18 469 użytkowników Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego uzyskał wysoką ocenę 4,8 ***** wskazującą na jego potężną atrakcyjność turystyczną.
Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego to rozległe, naturalne i przystępne obszary przyrodnicze, z dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczną budzącą zainteresowanie i cieszącą się coraz większym uznaniem ze strony odwiedzających. Znaczącą rolę w takim postrzeganiu Parku odgrywają starania i działania 14 gmin usytuowanych na tym obszarze. Tym przyjemniej będzie tutaj o nich wspomnieć, a są to: Bielsko-Biała, Brenna, Buczkowice, Goleszów, Istebna, Jaworze, Lipowa, Milówka, Radziechowy – Wieprz, Szczyrk, Ustroń, Węgierska Górka, Wilkowice i Wisła.
To wyróżnienie stanie się jeszcze większą motywacją w codziennej pracy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego zmierzającej do zapewnienia, jak najlepszej ochrony tych cennych obszarów przyrodniczych, o wysokich walorach krajobrazowych i bogactwie kulturowym. Pragniemy, aby bogactwo parków krajobrazowych stanowiło źródło satysfakcji i inspiracji dla odwiedzających, jak również źródło zrównoważonego rozwoju regionalnego.
Słowa uznania należą się Google Map za sprawną organizację wspaniałego wydarzenia i przyznanie 15. wyróżnień dla parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody w formie Złotych Pinezek Map Google dla pięknej polskiej natury .
Wszystkich serdecznie zachęcamy do dalszego eksplorowania i dzielenia się opinią na temat pięknej przyrody zwłaszcza województwa śląskiego”- mówi Hanna Pompa-Obońska, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Opinie z pierwszej ręki, by odkrywać tak, jak się lubi.

Mapy Google nie tylko pomagają użytkownikom dotrzeć w wybrane miejsce, ale pozwalają również dzielić się swoimi opiniami i zdjęciami. Są one bardzo pomocnym źródłem informacji dla osób odwiedzających dane miejsce lub dla tych, którzy dopiero szukają inspiracji, aby spędzić wolny czas tak, jak lubią. W opiniach znaleźć można między innymi informacje o dostępności parkingów, warunkach na szlakach, a także np. wskazówki czy w danym miejscu można spacerować z dziećmi w wózku lub zabrać na wyprawę psa. W Mapach Google użytkownicy mogą także wyszukiwać z uwzględnieniem treści opinii. Wystarczy wpisać frazę “park krajobrazowy kajaki”, aby pojawiła się informacja, w których parkach krajobrazowych funkcjonują spływy kajakowe.

źródło/foto wisla.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt