Złodziej rowerów został zatrzymany. Do incydentów dochodziło w Bielsku-Białej.

Kryminalni z bielskiej dwójki namierzyli i zatrzymali mieszkańca miasta, który od dłuższego czasu kradł rowery na osiedlu Karpackim i Beskidzkim. 40-latek usłyszał już zarzuty.

Częste przypadki kradzieży rowerów

Przeanalizujmy kilka najnowszych przypadków kradzieży, które miały miejsce w różnych częściach Bielska-Białej. W czwartek 29 czerwca na ul. Sterniczej doszło do pierwszej kradzieży roweru wart ponad 1,5 tys. zł. Niedługo potem, w niedzielę 2 lipca, rower o wartości około 4 tys. zł został skradziony z innego budynku na osiedlu Beskidzkim przy ul. Wadowickiej. W kolejnych dniach, złodziej skradł jednoślad z klatki bloku w centrum miasta przy ul. Broniewskiego oraz z piwnicy przy ul. Siewnej. Zgłoszono również kradzież roweru o wartości około 7 tys. zł z korytarza budynku przy ul. Morskie Oko. Na posesji przy ul. Szybowcowej na osiedlu Polskich Skrzydeł złodzieje skradli dwa rowery warte w sumie około 4 tys. zł. Dodatkowo, z otwartego korytarza bloku przy ul. Goleszowskiej skradziono hulajnogę, której wartość właściciel oszacował na 1,2 tys. zł.

Złodziej został zatrzymany

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej namierzyli i zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta, który od dłuższego czasu kradł rowery na terenie osiedla Karpackiego i Beskidzkiego. Mundurowi odzyskali cześć skradzionego mienia, na którym sprawca celowo zakrył cechy identyfikacyjne. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do sprawy policjanci udowodnili złodziejowi aktualnie 3 kradzieże rowerów oraz  hulajnogi elektrycznej, za które usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa, które popełnił,  grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają:

  •  nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia nawet na przysłowiową „chwilę”, ponieważ jego kradzież zazwyczaj też trwa tylko chwilę i jest niezauważalna przez osoby postronne. Każda próba pokonania przez złodzieja zabezpieczenia, daje szansę zwrócenia uwagi innych osób,
  •  nie pozostawiaj jednośladu w miejscach ustronnym, zawsze korzystaj ze sprawdzonych i atestowanych systemów zabezpieczających rowery, a jednoślady w budynkach mieszkalnych – w miarę możliwości – przechowuj w zamkniętych pomieszczeniach.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry