Zestaw do badmintona – gra jesienią i zimą.

Chłodniejsze dni to nie najlepsza pora na korzystanie z uroków spędzania czasu na wolnym powietrzu. To oczywiście czas, kiedy nasz zestaw do badmintona wraz z siatką znika z ogródka czy działki. Jest wietrznie, coraz zimniej, a niekiedy całymi dniami pada. Nie sposób zmotywować się do wspólnej zabawy, jaką jest gra w badmintona na zewnątrz. To czas kiedy przenosimy naszą ulubioną zabawę do hali czy klubu z kortami do badmintona.

Zestawy do badmintona na halę

Gotowy zestaw do badmintona to nie tylko taki przeznaczony do gry na świeżym powietrzu. W ofertach największych sklepów ze sprzętem do bada, np. badmin.pl, znajdziemy również takie z lotkami klasycznymi – nylonowymi lub nawet piórowymi. Są to najczęściej komplety dwóch rakiet, niekiedy w różnych kolorach, żeby każdy mógł łatwiej odróżnić “swoją” z zestawem kilku lotek. Z takim zestawem do badmintona możemy z powodzeniem udać się na kort i rozegrać kilka setów z naszym partnerem lub partnerką. Rakiety w takich zestawach do badmintona to z reguły najprostsze modele metalowe – stalowe lub aluminiowe. O ile nie są to ramy o świetnych parametrach to na tyle dobre, że pozwalają nam cieszyć się grą i to z reguły przez dość długo. Alternatywą dla takich gotowców są zestawy do badmintona, które przygotowujemy sobie sami.

Zrób to sam - mój własny zestaw do badmintona

Co powinno wejść w skład zestawu do badmintona? Naturalnie rakiety i lotki. Udając się na profesjonalny kort nie zapominajmy o odpowiednich butach, tu przede wszystkim dbamy o niebrudzącą podeszwę ‘non-marking’. Wróćmy jednak do naszego zestawu. Jakie rakiety wybrać, żeby nie było się czego wstydzić po wyjęciu z plecaka? Postawmy na prostotę, to znaczy rakiety o jak największej uniwersalności. W ofercie sklepów ze sprzętem znajdziemy rakiety o różnych parametrach, to co interesuje nas na początek to:

  • waga;

  • balans;

  • sztywność.

Aby grało nam się płynnie, wygodnie a nasz zestaw nie obciążył nadto portfela możemy spróbować albo z rakietami kompozytowymi, np.:

Lub postawić na lepsze, ale trochę droższe, rakiety grafitowe:

Każda z nich to model o wadze między 80 a 90 gramów, średniej lub dużej elastyczności, najczęściej wyważony na środek (to najmniej ważny element układanki). Takie rakiety w zestawie do badmintona dadzą nam szybki dostęp do mocy w uderzeniu, a ze względu na zastosowanie dobrej jakości komponentów będą trwalsze.

Do zestawu do badmintona warto dorzucić lotki. Najpopularniejsze to nylonowe modele o średniej prędkości. Dla bardziej wymagających graczy polecamy lotki piórowe, które dają o wiele większą frajdę w grze i pozwalają nam spróbować badmintona takim, jaki rozgrywa się na turniejach na całym świecie.

Po nowy zestaw do badmintona udaj się na badmin.pl – wybierz jeden z gotowych, przygotowanych przez producentów lub taki, który stworzyli specjaliści ze sklepu. Możesz również stworzyć swój własny zestaw do badmintona. Z badmin.pl każdy wybór będzie właściwy!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt