Zdrowie dla Babci i Dziadka – bezpłatny pakiet badań od Grupy American Heart of Poland

Grupa American Heart of Poland przygotowała prezent dla Dziadków w postaci bezpłatnych badań, które będzie można wykonać w terminie 22-26.01.24 (5 dni) w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym w Ustroniu, ul. Sanatoryjna 7 (budynek Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia), Grupy American Heart of Poland.

Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym stanowi jeden z celów działalności Grupy American Heart of Poland. Zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę, ale też na wczesne wykrywanie chorób w tym serca i naczyń, co skutkuje poprawą jakości i długości życia. W tym celu oferujemy badania, które mogą pomóc wykryć nieprawidłowości przed wystąpieniem objawów choroby – informuje Artur Gabrysiak, specjalista ds. medycyny laboratoryjnej Grupy American Heart of Poland.

Jakie badanie będzie można wykonać?

Morfologia krwi obwodowej – badanie składu komórkowego krwi, dzięki któremu można ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, a także wcześnie wykryć pewne niepokojące sygnały, świadczące np. o rozwoju choroby nowotworowej. Morfologia krwi obwodowej odzwierciedla ogólną kondycję organizmu. Wszelkie zmiany i odstępstwa od norm w morfologii krwi wskazują na stany chorobowe.

Badanie glukozy – diagnostyka cukrzycy. Cukrzyca przed długi czas „nie boli”, ale skutecznie niszczy organizm. Powoduje utratę wzorku, zaburzenia funkcjonowania nerek, jest przyczyną amputacji kończyn dolnych. Bezpośrednio związana jest z występowaniem zawałów serca i udarów mózgu. Badania glukozy w laboratorium w praktyce powinniśmy wykonać raz w roku. Stężenie glukozy na czczo, u zdrowej osoby, nie może przekraczać 100 mg/dl.

Oznaczenie cholesterolu całkowitego – cholesterol jest niezbędnym składnikiem tłuszczowym w naszym organizmie. Niestety jego nadmiar w organizmie jest odkładany w tętnicach i powoduje ich zatykanie – rozwój miażdżycy. A ta z kolei przyczynia się do chorób serca (choroba wieńcowa, zawał serca) i mózgu (zaburzenia neurologiczne, udar). Stężenie w organizmie nie powinno przekraczać 190 mg/dl. Jeżeli jest wyższe – należy wykonać badania szczegółowe (m.in. „cholesterol zły i dobry”), które powinien ocenić lekarz.

Badanie kreatyniny – to badanie pozwoli ocenić funkcję nerek. Kreatynina to organiczny związek chemiczny wydalany przez nerki. Występuje w surowicy krwi oraz w moczu. Nerki są istotnym narządem w naszym organizmie. Choroby przewlekłe (np. cukrzyca, miażdżyca) uszkadzają nerki, a źle funkcjonujące nerki destrukcyjnie wpływają na funkcje pozostałych narządów. Wynik badania krwi, w którym oznaczana jest kreatynina informuje o sprawności pracy nerek.

Jak wziąć udział w bezpłatnych badaniach?

Badania będę realizowane od 22.01 do 26.01 br., w godzinach 8 -10 w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym w Ustroniu, ul. Sanatoryjna 7 (budynek Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia). Obowiązuje rejestracja telefoniczna. W celu zapisania się na badania można dzwonić codziennie w godzinach od. 12.00 do 15.00, pod nr tel. 885 802 484. Dziękujemy i życzymy zdrowia!


*Liczba badań jest ograniczona

 

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt