Zderzenie rowerzysty z Jeleniem. To nie jedyny incydent minionego weekendu.

Miniony weekend nie należał do spokojnych dla ratowników GOPR. Pomagali przede wszystkim rowerzystom jak również turystom i biegaczom górskim.

W sobotę ok. południa do CSR w Szczyrku wpłynęło zgłoszenie o 49-letnim rowerzyście, który podczas podjazdu na Małe Skrzyczne (Szczyrk Mountain Resort), zaczął uskarżać się na silny ból w klatce piersiowej i stracił przytomność. W rejon zdarzenia wyjechał karetką terenową zespół trzech ratowników. Po potwierdzeniu objawów zawału serca, rowerzysta został przetransportowany na Halę Skrzyczeńską. Tam zadysponowano śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, który ewakuował ratowanego do szpitala.


Do kolejnego zdarzenia z udziałem rowerzysty górskiego doszło we Wiśle, gdzie podczas zjazdu trasą rowerową Skolnity Wisła Ski & Bike Park, rowerzysta zderzył się z jeleniem przeskakującym przez trasę. W wyniku zderzenia i upadku u rowerzysty doszło do urazu klatki piersiowej oraz licznych stłuczeń. Na miejsce wypadku wyruszył zespół ratowników dyżurujących w SR Wisła, który udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy.


Tuż po godz. 16.00 doszło do kolejnego groźnego wypadku rowerowego. 27-letni mężczyzna podczas zjazdu na rowerze w okolicach Malinowskiej Skały, w wyniku upadku doznał poważnych urazów głowy i twarzoczaszki oraz pleców. Po opatrzeniu ran przez zespół dyżurnych z CSR Szczyrk, został ewakuowany i przekazany załodze ZRM na Przełęczy Salmopolskiej.


W niedzielę także doszło do wypadku rowerowego, tym razem na ścieżkach Enduro Trails w rej. Koziej Góry. Na trasie Rock’n’Rolla pomocy potrzebowała 23-letnia rowerzystka, która doznała urazu kolana oraz otarć twarzoczaszki.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt