Zawody Furmanów 2024 w Węgierskiej Górce – PROGRAM

foto. Gmina Węgierska Górka

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zaprasza na trzynaste już Zawody Furmanów, które odbędą się 4 lutego 2024 roku na Bulwarach w Węgierskiej Górce. Ta niezwykła impreza nie tylko promuje wszechstronne zastosowanie koni, ale również kultywuje bogatą kulturę i tradycje górali Beskidu Żywieckiego.

Te zawody to nie tylko rywalizacja..

Zawody Furmanów to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także doskonała platforma do ukazania ogromnego znaczenia koni ogólnoużytkowych, w tym koni pociągowych i furmańskich. Te wspaniałe zwierzęta od wieków towarzyszą góralom Beskidu Żywieckiego, pomagając w trudnych warunkach. Ich nieoceniona siła i wytrzymałość są kluczowe dla codziennej pracy gospodarstw.

Celem Zawodów Furmanów jest nie tylko pokazanie umiejętności zawodowych, ale także przypomnienie, jak ważne jest dziedzictwo i umiejętności furmana. To zawód, który niestety zanika w miarę upływu czasu. Jednak dzięki tym zawodom, przypominamy sobie o roli furmana i jego konia w historii i codziennym życiu górali.

Zawody Furmanów 2024 - co w programie?

Zawody Furmanów 2024 rozpoczną się o godz. 10:00 i zostaną rozegrane w trzech ekscytujących konkurencjach, które sprawdzą zarówno umiejętności koni, jak i umiejętności furmanów:
-Współpraca konia z furmanem,
-Dokładność,
-Siła Uciągu.

W programie również:
– prezentacja zaprzęgów i zawodników
– konkurencje i atrakcje dla rodzin
– wybory mistera furmanów

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt