Zawodniczka LKS Łucznik Żywiec jedzie na Olimpiadę do Paryża

Wioleta Myszor, zawodniczka LKS Łucznik Żywiec, będzie jedyną reprezentantką Polski w łucznictwie na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Swoje miejsce w olimpijskim składzie zapewniła sobie podczas kwalifikacji w Turcji.

Triumfalna kwalifikacja w Turcji

Międzybrodzie Bialskie może być dumne ze swojej zawodniczki, Wiolety Myszor, która awansowała na igrzyska podczas Finałowego Indywidualnego Turnieju Kwalifikacyjnego w tureckiej Antalyi. W zmaganiach wzięło udział 98 zawodniczek z 46 krajów, a stawką było osiem miejsc dających awans do Paryża.

Myszor rozpoczęła swoją drogę do sukcesu od wygranej 6:2 nad Soad Albahar z Kuwejtu w 1/48 finału. Następnie, w 1/24 finału, pokonała Olhę Chebotarenko z Ukrainy 6:4. W 1/16 finału nie dała szans Do Thi Anh Nguyet z Wietnamu, zwyciężając 6:0. Kolejnym przeciwnikiem była Loc Thi Dao z Wietnamu, z którą Myszor wygrała 6:2 w 1/8 finału. Pomimo porażki 0:6 w ćwierćfinale z Kaur Bhajan z Indii, Wioleta Myszor zajęła 7. miejsce, które zapewniło jej upragniony awans na igrzyska.

Pozostałe polskie łuczniczki i łucznicy w kwalifikacjach

Inne polskie zawodniczki miały mniej szczęścia. Klaudia Płaza, również reprezentująca barwy Łucznika, odpadła w 1/16 finału, przegrywając 0:6 z Yaylagul Ramazanovą z Azerbejdżanu, co dało jej 18. miejsce. Martyna Stach z MLKS Czarna Strzała Bytom zakończyła zawody na 34. pozycji.

W rywalizacji mężczyzn Oskar Kasprowski zajął 33. miejsce. W turnieju drużynowym Polki odpadły w 1/8 finału, kończąc na 16. miejscu spośród 39 ekip, natomiast polscy łucznicy uplasowali się na 28. miejscu z 46 drużyn.

Wioleta Myszor będzie jedyną reprezentantką polskiego łucznictwa na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Polscy mężczyźni oraz drużyny, zarówno kobiece, jak i męskie, nie zakwalifikowali się na igrzyska.

Jej awans to ogromny sukces, który daje nadzieję na dobre wyniki w Paryżu. Talent i determinacja Myszor mogą przynieść Polsce olimpijski medal w łucznictwie.