Zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierowców.

Wczoraj bielscy mundurowi zatrzymali sześciu pijanych kierowców. Mieli oni od pół do przeszło promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj bielscy policjanci udaremnili dalszą jazdę kolejnym sześciu nietrzeźwym kierującym. Alkomat wykazał u nich od przeszło pół do ponad 1 promila alkoholu w organizmie.
Zaczęło się od kontroli pojazdu chevrolet na ul. Ks. Jana Kusia. Policjanci bielskiej „jedynki” zatrzymali 56-letniego kierowcę, który miał przeszło pół promila alkoholu. Następny kierowca został zatrzymany przez policjantów drogówki na ulicy Żywieckiej. 50-latek z powiatu żywieckiego jechał samochodem marki VW . Jego stan wskazywał na spożycie alkoholu, a wstępne badanie wskazało na poziom prawie jednego promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy za „kółkiem” zakończył jazdę audi na ul. Jana III Sobieskiego. 60-latek miał pół promila alkoholu. Z kolei w godzinach popołudniowych tego samego dnia, na ul. Księży Las policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali kierowcę 25-letniego, który prowadząc samochód marki Dacia, miał jeden promil alkoholu, powodując kolizję z pojazdem marki Toyota. Kolejny 71-letni bezmyślny kierowca kierował samochód marki Skoda na ul. 3 Maja. W trakcie jazdy spowodował kolizję z innym poruszającym się pojazdem. Okazało się, że miał prawie jeden promil. Na ul. Strażackiej samochodem marki Audi poruszał się kolejny 43-letni nietrzeźwy, u którego badanie wykazało przeszło jeden promil alkoholu.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

Źródło: KMP Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt