Zatrzymano sprawce pożaru w “Przystani Ocalenie” pod Pszczyną – To 23 latek.

foto: ratujemyzwierzaki.pl

23-letni mężczyzna, pod osłoną nocy, podłożył ogień w Przystani Ocalenie pod Pszczyną (woj. śląskie). Płomienie pochłonęły cały zapas siana i słomy przeznaczony dla zwierząt przebywających na tym terenie.

Pożar w Przystani Ocalenie

W nocy z 10 na 11 listopada na terenie schroniska w Ćwiklicach koło Pszczyny doszło do dramatycznych wydarzeń. Kierowca poruszający się ulicą Kombatantów zauważył błyskawicznie rozprzestrzeniający się ogień w gospodarstwie Przystani Ocalenie. Na miejsce od razu zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Gaszenie pożaru trwało kilka godzin. Zdołano ocalić zwierzęta, lecz ich zapas karmy oraz ściółki został całkowicie spalony.

Jak relacjonuje Dominik Nawa, szef Fundacji Przystań Ocalenie, stracono około 600 balotów siana i słomy, które starczyłyby do końca grudnia. Straty finansowe przekraczają 120 tysięcy złotych, co jest dla Przystani ogromnym ciosem. Na terenie przytuliska przebywają konie, psy, koty, świnie, kozy oraz inne zwierzęta. Łącznie prawie 400 zwierząt. Właściciele byli pewni obaw co do tego, że jeśli nie otrzymają jedzenia, będzie czekał ich smutny koniec. Dlatego została zorganizowana zbiórka, która jest dostępna TUTAJ.

Znany jest sprawca podpalenia - został aresztowany

Jak podaje Super Express, sprawcą okazał się 23 letni Tomasz W., który po kilku dniach, został schwytany.

– Usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez podłożenie ognia, kradzieży traktora oraz usiłowania włamania. Został aresztowany na dwa miesiące – informuje Leonard Synowiec, szef Prokuratury Rejonowej w Pszczynie.

Jak informuje Radio Bielsko -Tomasz W. to wychowanek poprawczaka. Był wolontariuszem w Przystani Ocalenie, a następnie został tam zatrudniony. Jednak półtora roku temu się zwolnił. 

 Daliśmy mu szansę. Może nie warto… Może ten cały system resocjalizacji nie funkcjonuje? Przynajmniej ja nie mogę tego potwierdzić…  – mówi szef Przystani Ocalenie.

Źródło: Super Expres / Radio Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt