Zatrzymano kolejnych pseudokibiców – w bójce poniósł śmierć bielszczanin.

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie ujawniła najnowsze informacje dotyczące bójki pseudokibiców, która miała miejsce w sierpniu tego roku. Zatrzymano 16 osób z Bielska-Białej i Andrychowa, a wydarzenia te miały miejsce w trakcie turnieju piłkarskiego na stadionie Radłovii Radłów w Radłowie.

Kolejni uczestnicy bójki w Radłowie zostali zatrzymani i aresztowani

W dniach 7-8 listopada bieżącego roku prokuratura dokonała zatrzymań 16 młodych mężczyzn, podejrzanych o czynny udział w zbiegowisku, które miało tragiczne konsekwencje. Zarzuty obejmują publiczne naruszenie porządku prawnego, lekceważenie prawa, oraz udział w zbiegowisku podczas turnieju piłkarskiego. W wyniku tego zdarzenia doszło do gwałtownego zamachu na życie, prowadzącego do śmierci Łukasza Z., zgodnie z art. 254 § 2 k.k. w zw. z art. 57a § 1 k.k.

Podejrzani to głównie młodzi mężczyźni z okolic Bielska-Białej i Andrychowa, identyfikowani jako kibice miejscowych klubów sportowych. Prokuratura podjęła szereg działań procesowych, a następnie wystąpiła do Sądu Rejonowego w Tarnowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 15 zatrzymanych osób. Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora, co skutkowało zastosowaniem aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy dla podejrzanych.

Aresztowanych łącznie jest 20 osób

Pierwsze podejrzane osoby zostały zatrzymane początkiem sierpnia. Obecnie aresztowanych jest łącznie 20 osób, które uczestniczyły w zbiegowisku na stadionie sportowym w Radłowie.

>>Bójka Pseudokibiców – Nie Żyje 40-Letni Kibol BKS-U Bielsko-Biała – WIDEO

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest intensywnie kontynuowane, ukierunkowane na identyfikację pozostałych uczestników zbiegowiska oraz ustalenie pełnego zakresu odpowiedzialności każdego z zatrzymanych.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Tarnowie

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt