Akty wandalizmu w powiecie żywieckim. Jeden z wandali był poszukiwany dwoma listami gończymi.

W Gilowicach zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu żywieckiego. Postanowili przewrócić słupki ostrzegające o remoncie drogi na jednej z ulic. Z kolei do drugiego incydentu doszło w gminie Jeleśnia. Zatrzymano również dwóch mieszkańców powiatu żywieckiego, którzy zniszczyli przystanek autobusowy.

Akt wandalizmu - przewracali słupki ostrzegawcze

Dyżurny komendy policji w Żywcu otrzymał informację o dwóch mężczyznach idących ulicą Spacerową w Międzybrodziu Żywieckim, którzy przewracali słupki ostrzegawcze dotyczące remontu drogi. Na sygnał ten natychmiast zareagowali policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia. Wkrótce dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu postanowili uciec w pobliski las. Funkcjonariusze dogonili uciekinierów i zatrzymali ich. Okazało się, że byli to mieszkańcy powiatu żywieckiego w wieku 21 i 35 lat. Młodszy z nich został ukarany mandatem karnym za swoje działania.

Mężczyzna poszukiwany listami gończymi

Jednakże, jak ustalili policjanci, 35-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Żywcu oraz Katowicach. Łącznie musi odbyć wyrok trwający 9 miesięcy pozbawienia wolności. Bezpośrednio po zdarzeniu trafił on do aresztu śledczego, gdzie spędzi nadchodzące miesiące.

Drugi incydent na terenie powiatu żywieckiego

W połowie października w Świnnej ktoś zniszczył przystanek autobusowy, barierki ochronne oraz elewację jednego z budynków. Straty wynosiły ponad 8 tys. zł. Policjanci z Komisariatu w Jeleśni sprawdzali każdy ślad i informację mogącą naprowadzić ich na sprawców. Dzięki temu ustalili, że za zniszczeniami może stać dwóch mieszkańców powiatu żywieckiego. 

Mundurowi wkrótce zapukali do drzwi 19 i 31-latka. Obaj mężczyźni zostali zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 5 lat więzienia.    

Źródło: Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt