Zakończyła się XI regionalna olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznym

26 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbył się Etap Powiatowy XI edycji „Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego – który został zorganizowany przez Zespół ds. Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Celem olimpiady jest profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego – Regionalnej Polityki Zdrowotnej – województwo śląskie 2030. Tematem tegorocznej edycji jest: „ Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w czasie pandemii- specyfika uzależnień behawioralnych, ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych skutków stałego przebywania w cyfrowej przestrzeni”.

Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonał Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk i Kierownik Zespołu ds. Ochrony Zdrowia Katarzyna Maślanka. W olimpiadzie wzięło udział 187 uczniów z 9 szkół powiatu Żywieckiego. Natomiast do testu składającego się z 25 pytań przystąpiło 27 uczniów. Finalistami „XI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” – etapu powiatowego zostali:

I miejsce: Zuzanna Matlas – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu

II miejsce: Zuzanna Kubica  – uczennica Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Cogito w Żywcu

III miejsce: Oliwia Łoboz   – uczennica Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Żywcu

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwało Jury w składzie: Przewodnicząca: Bogumiła Lach – Przewodnicząca Komisji Zdrowia i  Polityki Społecznej  Rady Powiatu w Żywcu; Członkowie: Elżbieta Trutkowska – Kierownik ds. Pielęgniarstwa  PZOL Sp. z o.o – Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego  w Międzybrodziu Bialskim, Anna Barcik – Pielęgniarka Koordynująca PZOL Sp.z o.o – Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego  w Międzybrodziu Bialskim, Sylwia Piela – Psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żywcu.               

Etap Regionalny czyli Finał Olimpiady odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bielsku Białej w dniu 22 listopada 2022 o godz. 10.00

Olimpiada organizowana jest w ramach zawartego porozumienia z  Powiatem Bielskim, Powiatem Cieszyńskim, Miastem Bielsko-Biała, oraz Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

źródło Starostwo Powiatowe w Żywcu 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt