Zakończyła się 7 kolejka LOTTO SuperLIGA

Zakończyła się 7. kolejka tenisowych rozgrywek pod nazwą LOTTO SuperLIGA, podczas której Bielski Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała pokonał 6:0 Klub Sportowy Górnik Bytom. Tym samym BKT Advantage zakończył rundę zasadniczą na drugim miejscu. 

Jak mówią przedstawiciele bielskiego klubu, to było najtrudniejsze, a zarazem najbardziej ekscytujące 11 tygodni w historii klubu. Tenisiści reprezentujący stolicę Podbeskidzia wygrali 6 z 7 rozgrywek w rundzie zasadniczej i zajęli drugie miejsce po siedmiu kolejkach ligowych. W grudniowych finałach, które odbędą się w Zielonej Górze, bielski zespół rozstawiony będzie z numerem 2. 


Warto przypomnieć mniej wtajemniczonym, że LOTTO SuperLIGA to unikatowa formuła rozgrywek tenisowych. Rywalizacja najlepszych polskich klubów tenisowych o tytuł mistrza Polski rozpoczęła się 29 maja i w rundzie zasadniczej trwała do 14 sierpnia, wyłoniła 4 najlepsze kluby, które w grudniu rywalizować będą w turnieju final four o historyczny, pierwszy tytuł drużynowego mistrza Polski. W finałowych rozgrywkach zobaczymy czołówkę polskich tenisistów, ale również sporą grupę zakontraktowanych przez kluby zawodników zagranicznych, wśród których pojawią się gracze zajmujący czołowe miejsca w światowych rankingach.
Klub z Bielska-Białej może się też pochwalić wynikami młodszych zawodników. Świetną formę zaprezentowały zawodniczki BKT Advantage podczas ogólnopolskiego turnieju do lat 12, który w miniony weekend rozgrywany był na kortach KS Górnik Bytom. Antonina Zielińska zdobyła złoty medal w grze pojedynczej i grze podwójnej wspólnie z Nina Banasiak.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry