Zakończył się uciążliwy remont na ul. Sienkiewicza i ul. Żeromskiego w Żywcu.

foto. FB Antoni Szlagor

W Żywcu zakończono intensywne prace modernizacyjne na ulicach Sienkiewicza i Żeromskiego. Mieszkańcy przez pewien czas musieli zmagać się z utrudnieniami związanymi z zamknięciem obu ulic.

Remont w Żywcu obejmował wymianę nawierzchni, remont chodników i zjazdów

W ramach projektu inwestycyjnego, miasto Żywiec przeprowadziło kompleksową modernizację ulic Sienkiewicza i Żeromskiego. Prace obejmowały wymianę nawierzchni, remont chodników oraz zjazdów, co miało poprawić komfort korzystania z tych tras zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Dodatkowo, w kontekście rozwijającej się infrastruktury rowerowej, na ulicy Sienkiewicza powstała nowa ścieżka rowerowa, łączącą oś. 700-lecia z Jeziorem Żywieckim. 

CZYTAJ TAKŻE:

Łączna kwota inwestycji wyniosła 5mln złotych. Remont finansowany był w części ze środków przyznanych Zamawiającemu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Prace na ul. Sienkiewicza i ul. Żeromskiego zostały już zakończone

Warto zaznaczyć, że prace związane z modernizacją ulic Sienkiewicza i Żeromskiego zostały zrealizowane sprawnie i szybko. Burmistrz Antoni Szlagor podkreślił, iż utrudnienia w ruchu wynikały z jednoczesnego prowadzenia wielu inwestycji drogowych w mieście. 

Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie wielu z nas denerwowało się z powodu tworzących się w mieście korków spowodowanych intensywnością odbywających się w mieście robót drogowych. Tłumaczyłem wielokrotnie, że kumulacja ta wynika z faktu otrzymania środków finansowych na inwestycje drogowe przez różnych właścicieli dróg, i nie da się czekać aż ktoś inny zakończy swoją inwestycję.

W komunikacie do mieszkańców, burmistrz wyraził również wdzięczność za wyrozumiałość wobec tych utrudnień. Szczególne słowa uznania skierował w stronę firmy Brukarstwo Jarco z Ciśca, która odpowiedzialna była za położenie nawierzchni i sprawne przeprowadzenie remontu.

Dziękuję zatem mieszkańcom i kierowcom za wyrozumiałość a firmie Brukarstwo Jarco z Ciśca za szybkie położenie nawierzchni i sprawne przeprowadzenie remontu tych dwóch newralgicznych ulic w mieście.

foto. FB Antoni Szlagor

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt