Zakończono przebudowę ważnej inwestycji w Ustroniu. Od teraz będzie bezpieczniej.

foto. Śląsk Cieszyński 112

Strategiczna inwestycjach w Ustroniu pn. “Przebudowa skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 941 z ul. Kozakowicką i Dominikańską w miejscowości Ustroń.” została zakończona i oddana do użytku.

Główna droga w Beskidach od lat jest modernizowana

Droga Wojewódzka nr 941 jest jednym z kluczowych szlaków komunikacyjnych w Polsce. Popularna nie tylko wśród lokalnych mieszkańców, ale także turystów i narciarzy, którzy kierują się do Ustronia, Wisły i Istebnej. To trasa o intensywnym ruchu przez cały rok dlatego też Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach od lat inwestuje w jej modernizację.

Jednym z najbardziej problematycznych miejsc na trasie był punkt skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 941 z ulicami Kozakowicką i Dominikańską w Ustroniu. To miejsce, niestety, zyskało reputację jednego z najniebezpieczniejszych punktów na mapie Beskidów. Główna droga przecinała tu lokalny ruch poprzeczny, a brak sygnalizacji świetlnej prowadził do wielu kolizji, w tym tragicznych wypadków.

Droga wojewódzka w Ustroniu jest bezpieczniejsza

O konieczności modernizacji tego skrzyżowania mówiło się od dawna. Zarząd Dróg Wojewódzkich postanowił zdecydowanie zmienić jego oblicze. W zeszłym roku ogłoszono przetarg na tę ważną inwestycję, a rozpoczęcie prac stało się faktem. Teraz, po zakończeniu projektu, skrzyżowanie to zostało oddane do użytku, zyskując nowoczesną infrastrukturę i zabezpieczenia.

Projekt obejmował kompleksową przebudowę ulic Kozakowickiej i Dominikańskiej, oraz odcinka Drogi Wojewódzkiej nr 941. Nowe pasy do lewoskrętów na tej trasie zwiększają płynność ruchu, a skrzyżowanie zostało wyposażone w nowoczesną sygnalizację świetlną, eliminującą wcześniejsze ryzyko kolizji. Ponadto, dodano chodniki, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych.

– To bardzo ważna inwestycja zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa ale i komfortu wszystkich uczestników ruchu drogowego, jak i wszystkich Mieszkańców naszego Miasta. – pisze na Facebooku, Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt