Zakończono działania pod kryptonimem “prędkość”. Kierowcy w stanie nietrzeźwym, przekraczanie dozwolonej prędkości.

Bielscy policjanci od piątku do poniedziałku na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego prowadzili działania pod kryptonimem „Długi Weekend”, prowadząc jednocześnie ogólnopolskie działania pod kryptonimem „Prędkość”. W trakcie minionego przedłużonego weekendu działania policjantów były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania dozwolonej prędkości, która jest nadal główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

Celem policyjnych działań w trakcie długiego sierpniowego weekendu było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są również na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci skontrolowali blisko 531 pojazdów, ujawnili ponad 380 wykroczeń, w tym 234 polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości oraz nałożyli prawie 279 mandatów karnych. Ponadto w trakcie kontroli drogowych ujawnili siedmiu  kierowców prowadzących pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego będącego w stanie po spożyciu alkoholu. Zatrzymali sześciu kierujących niestosujących się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych ( w tym dwóch kierowców z dożywotnim zakazem)  oraz pięciu nieposiadających uprawnień do kierowania pojazdem.

źródło/foto Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt