Zakończono budowę drogi wokół Jeziora Żywieckiego !

foto. Śląskie. Pozytywna energia

Wyremontowana droga wojewódzka nr 948, prowadząca wokół Jeziora Żywieckiego, została oficjalnie oddana do użytku. Mimo początkowych opóźnień spowodowanych protestami mieszkańców oraz trudnych warunków terenowych, prace udało się zakończyć kilka miesięcy wcześniej niż zakładano. Nowa droga nie tylko poprawi komfort podróżowania, ale także zwiększy bezpieczeństwo na tej ważnej trasie.

Wyzwania w czasie remontu drogi wokół Jeziora Żywieckiego

Zakończono przebudowę prawie 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 948; od skrzyżowania z drogą nr 946, gdzie powstało nowe rondo, aż do zapory w Czernichowie. Rozpoczęcie remontu drogi było wyzwaniem. Początkowo planowano rozpoczęcie prac w czerwcu 2021 roku, ale mieszkańcy wyrazili sprzeciw, obawiając się zakłóceń w sezonie turystycznym. Dlatego prace przesunięto na wrzesień, opóźniając je o trzy miesiące. Jednakże, mimo trudnych warunków terenowych, udało się skrócić czas remontu o aż 11 miesięcy.

Największym wyzwaniem podczas prac nad remontem, były trudne warunki terenowe, charakteryzujące się występowaniem osuwisk. Dlatego też wiele działań zostało wykonanych, choć nie są one widoczne dla przeciętnego użytkownika drogi. Prace obejmowały m.in. wzmocnienie skarp poprzez palowanie, co było kosztowną operacją. Cały projekt pochłonął 70 milionów złotych.

Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo i komfort podróży

Efektem prac jest solidna asfaltowa droga wyposażona w pobocza, chodniki, zatoki autobusowe oraz dodatkowe ronda. Dzięki temu podróżujący mogą teraz korzystać z bezpieczniejszej i wygodniejszej infrastruktury. Szczególnie istotne jest to dla ruchu turystycznego, który korzysta z tej trasy wzdłuż jezior Międzybrodzkiego i Żywieckiego. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo i komfort podróży.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Nie koniec jednak z inwestycjami w tej okolicy. Nadal trwa przebudowa odcinka od zapory w Czernichowie do drogi krajowej nr 52. Prace te zakończą się jesienią, co dodatkowo poprawi infrastrukturę komunikacyjną regionu.

źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt