Zakład Signify w Bielsku-Białej kończy swoją działalność. Wynegocjowano kwoty odpraw.

Firma Signify, światowy lider na rynku oświetlenia, kończy działalność w Bielsku-Białej. Szykują się zwolnienia pracowników. Jaka została wynegocjowana kwota odpraw?

Signify - lider na rynku oświetlenia

Signify to firma, która od lat stoi na czele światowego rynku oświetlenia. Jej produkty są znane i cenione zarówno przez profesjonalistów jak i klientów detalicznych.

Signify to światowy lider na rynku oświetlenia dla profesjonalistów, klientów detalicznych i oświetlenia loT. Nasz energooszczędne produkty, systemy i usługi oświetlenia pozwalają klientom cieszyć się najwyższą jakością światła, sprawiają, że życie staje się bezpieczniejsze i wygodniejsze, firmy bardziej wydajne, a w miastach żyje się przyjemniej. – czytamy na oficjalnej stronie

Historia bielskiego zakładu Signify sięga lat 70. XX wieku. Wówczas to Bielskie Zakłady Podzespołów Lampowych “Polam” zajmowały się produkcją sprzętu oświetleniowego i elektromechanicznego. Po roku 1989, kiedy to “Polam” został zlikwidowany, zakład kontynuował działalność pod nazwą Philips Lighting Bielsko Ltd. Dopiero w 2018 roku dokonano zmiany nazwy na Signify.

Powód zakończenia działalności firmy Signify w Bielsku-Białej

Decyzja o zakończeniu działalności bielskiego zakładu Signify nie jest wydarzeniem przypadkowym. Kluczowym czynnikiem, który wpłynął na tę decyzję, jest wypieranie tradycyjnych żarówek przez LED-owe.

„W wyniku coraz szybszej globalnej transformacji z oświetlenia konwencjonalnego na energooszczędną technologię LED, Zarząd fabryki Signify w Bielsku ogłosił, że zamknie bielski zakład produkcyjny w 2024 roku” – poinformowała w specjalnym oświadczeniu Dorota Sławińska z Signify Poland w Warszawie.

Prace straci 130 osób. Wynegocjowano wysokości odpraw dla pracowników

Informacja o likwidacji zakładu wpłynęła do bielskiego Urzędu Pracy na początku października. Pracę straci około 130 osób. Do końca 2023 roku zwolnionych zostanie około 15 osób, a do czerwca 2024 roku, zwolnione zostaną pozostałe osoby. Łącznie pracę straci około 130 osób. 

Negocjacje dotyczące wysokości odpraw trwały od kilku tygodni. Jak podaje portal bielsko.biala.pl, wypracowano porozumienie na mocy którego osoby ze stażem pracy do 5 lat otrzymają odprawę w kwocie 9 tysięcy złotych. Pracownicy z 6-10 letnim stażem otrzymają 14 tysięcy złotych, a ci z 11-20 letnim stażem dostaną 19 tysięcy złotych. Z kolei pracownicy z najdłuższym stażem, przekraczającym 20 lat, otrzymają aż 24 tysiące złotych. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt