Zaginął mężczyzna – odnalazła go Pani Komendant

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 75-letniego mieszkańca Buczkowic. Mężczyzna wyszedł z domu, nikogo o tym nie informując i nie było wiadomo, gdzie mógł się udać. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ 75-latek miał problemy z pamięcią, a także dolegliwości zdrowotne.

W środę około godziny 21.00 policjanci z komisariatu Policji w Szczyrku pojechali do jednego domów w Buczkowicach, w związku z informację o zaginięciu 75-letniego mężczyzny. Jak ustalili w rozmowie z rodziną, po godzinie 20.00 mężczyzna zszedł do piwnicy, aby zapalić w piecu, po czym wyszedł z domu, nikogo o tym nie informując. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ 75-latek nie ubrał kurtki, a na zewnątrz była ujemna temperatura. Dodatkowo senior miał problemy ze zdrowiem i z pamięcią, które w ostatnim czasie się nasiliły. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Liczyła się każda sekunda.

Aby koordynować całą akcją poszukiwawczą, do komisariatu udawała się podinsp. Kinga Stusek – Zastępca Komendanta Komisariatu w Szczyrku. Jadąc ulicą Wiślańską w Buczkowicach, zauważyła poruszającą się między drzewami postać człowieka. Natychmiast się zatrzymała i podeszła do tej osoby. Okazało się, że jest to 75-letni zaginiony mężczyzna. Pani Komendant zaopiekowała się wyziębionym i przemoczonym seniorem do czasu przybycia patrolu i ratowników medycznych. Odnaleziony senior trafił pod opiekę lekarzy.

Źródło/Foto. KMP Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry