Zabytkowe pojazdy w Bielsku-Białej – Parada oraz konkurs elegancji.

Już w najbliższą sobotę, 15 lipca, w Bielsku-Białej  będzie można podziwiać unikalne samochody z przeszłości, W ramach 44. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, odbędzie się Konkurs Elegancji.

Konkurs elegancji: Najpiękniejsze zabytkowe pojazdy

W sobotę, na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej, rozpocznie się niezwykły konkurs elegancji, podczas którego zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki pojazdu będą prezentować się przed jury.  Najpiękniejsze pojazdy zostaną wybrane przez gremium, które uhonoruje je pucharami i wyróżnieniami. 

Trasa rajdu: Szczyrk - Grodziec - Bielsko-Biała

Rajd rozpocznie się o godzinie 9:31 w centrum Szczyrku, gdzie wystartuje pierwszy zawodnik. Następnie uczestnicy rajdu będą mieli okazję odwiedzić urokliwy zamek w Grodźcu. Po wizycie w Grodźcu rajdowcy ruszą do Bielska-Białej, gdzie na placu Ratuszowym rozpocznie się konkurs elegancji.

Parada pojazdów w Bielsku-Białej

Po zakończeniu konkursu elegancji, około godziny 16:15, uczestnicy rajdu przejadą przez miasto w kierunku Szczyrku, tworząc barwną kawalkadę. Paradę pojazdów będzie można podziwiać na ulicach takich jak Ratuszowa, 11 Listopada, Barlickiego, Wzgórze, Zamkowa, Rynek oraz Cieszyńska. Ta widowiskowa parada to doskonała okazja dla mieszkańców i turystów, aby zobaczyć te wyjątkowe pojazdy w akcji i poczuć niepowtarzalną atmosferę rajdu zabytkowych aut.

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych przyciąga uczestników nie tylko z Polski, ale także z różnych krajów Europy. W wydarzeniu weźmie udział ponad 60 załóg z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji oraz oczywiście z całej Polski. 

Program Wydarzenia:

9.31 – start pierwszego zawodnika, Szczyrk centrum
10.47 – 11.50 – Grodziec, zamek
14.00 – 16.00 – Bielsko-Biała Plac Ratuszowy – konkurs elegancji
16.15 – parada pojazdów ul.: Ratuszową, 11 Listopada, Barlickiego, Wzgórze, Zamkowa, Rynek, Cieszyńska.

Utrudnienia związane z wydarzaniem

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w związku z organizacją Rajdu Pojazdów Zabytkowych zostanie wyłączony z ruchu drogowego pl. Ratuszowy od dnia 14 lipca 2023 r. od godz. 17:00 do dnia 15 lipca 2023 r. do godz. 18:00. Jednocześnie wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przejazdem kolumny pojazdów w dniu 15 lipca 2023 r. w godz. 16:15 – 16:30 z pl. Ratuszowego na ulicach: Ratuszowej, 11 Listopada, Norberta Barlickiego, Wzgórze, Zamkowej, Rynek i Cieszyńskiej.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wydarzenia ? Koniecznie przeczytaj:

foto: FB Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry