Zabawki Ratują Zwierzaki

Finał wspólnej akcji fundacji ekologicznej Arka i Galerii Sfera Zabawki ratują zwierzaki odbędzie się 3 września. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na fundację Przystań Ocalenie, która prowadzi przytulisko dla koni oraz innych zwierząt i bardzo potrzebuje finansowej pomocy. Już dziś można przynosić niepotrzebne zabawki do punktu informacyjnego na terenie Galerii.

Czy w waszych domach znajdują się zabawki, które już od dawna nie są używane? Jeżeli tak, to wrześniowy kiermasz jest dla was świetnym wyborem. Dając drugie życie zabawkom, pomagamy zarówno planecie, jak i najbardziej potrzebującym zwierzętom. Akcja jest częścią największego polskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej fundacji Arka Zielona ręka, której Galeria Sfera jest partnerem.

Mechanizm akcji Zabawki ratują zwierzaki jest niezwykle prosty. Niepotrzebne zabawki – gry planszowe, puzzle, klocki, lalki – należy przynieść do punktu informacyjnego Galerii Sfera w godzinach 9.00-21.00. Organizatorzy proszą o nieprzynoszenie pluszaków. Następnie trafią one w atrakcyjnych cenach na kiermasz, który odbędzie się 3 września w foyer Galerii Sfera II. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na wsparcie fundacji Przystań Ocalenie, która bardzo potrzebuje wsparcia.

Wśród podopiecznych fundacji znajduje się ponad setka koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele, wiele innych. Łącznie jest to około 500 zwierząt. Priorytetem działań jest wsparcie przytuliska dla koni oraz innych braci mniejszych. Przedstawiciele fundacji kładą duży nacisk na uświadamianie mieszkańców regionu w zakresie ochrony zwierząt, a także zaszczepienia empatii już od najmłodszego wieku.

– Kuracja zwierząt, które są pod naszą opieką, ze względu na ich liczbę pochłania bardzo duże środki finansowe, których stale nam brakuje. Naszym największym wyzwaniem jest utrzymanie tak dużej gromady zwierząt, przy jednoczesnym zapewnieniu im dostępu do lekarza, leczenia i zaspokajania bieżących potrzeb. Każda pomoc jest dla nas bardzo istotna i pozwala na realizację naszych celów, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w finale akcji Zabawki ratują zwierzaki i bardzo dziękujemy za wsparcie – mówi Dominik Nawa z fundacji Przystań Ocalenie.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt