Rozbudują wiele oddziałów w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku-Białej – WIZUALIZACJE

foto. UM Bielsko-Biała

Fundusz Medyczny sfinansuje wniosek Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej ws. modernizacji i rozbudowy placówki. Wartość inwestycji wynosi ponad 163 mln zł. To dobry krok w stronę poprawy standardów medycznych.

Beskidzkie Centrum Onkologii w Bielsku-Białej czeka modernizacja i rozbudowa

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę, rozbudowę i nadbudowę obiektów szpitalnych.  Modernizację przejdzie Pawilon I, w którym znajdą się oddziały onkologiczny, radioterapii, anestezjologii i intensywnej terapii, poradnia onkologiczna, pracownie endoskopii, mammografii oraz USG, a także zakład rehabilitacji.

Rozbudowany zostanie także Pawilon II poprzez dobudowanie do niego podziemnego skrzydła – tzw. bunkra, połączonego funkcjonalnie z istniejącym budynkiem wspólnym systemem komunikacyjnym W nim zlokalizowana zostanie pracowania PET. Przewidziany jest również zakup wysokospecjalistycznych wyrobów medycznych, m.in. aparatu PET/CT, zabiegowego aparatu RTG oraz czterech aparatów USG.

Efektami inwestycji będą zwiększenie poziomu kompleksowości w zakresie leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych, skrócenie czasu oczekiwania, rozbudowanie zaplecza diagnostycznego kompleksowo wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt do przeprowadzania badań oraz opracowywania i analizy ich wyników oraz zwiększenie efektywności w obszarze wczesnego wykrywania chorób poprzez utworzenie pierwszej w regionie pracowni PET/CT.

– Kwota jest imponująca. Sprzęt, który zainstalowany będzie w szpitalu ma służyć profilaktyce. To jest coś, co było jeszcze nie w pełni rozwinięte. Następny cel, jaki nam przyświecał, to kompleksowość, by pacjenci nie musieli wyjeżdżać poza Bielsko-Białą. Prowadzimy ponadto modernizację budynku, który ma 110 lat i zostanie przywrócony do życia i rozbudowany. To jest perełka w mieście- mówił dr Piotr Zdunek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Do wszystkiego, co powyżej, dojdzie nowoczesna rehabilitacja i dodatkowe gabinety psychologów na potrzeby psychoterapii pacjentów leczonych onkologicznie. Bo trzeci cel projektowy, poza profilaktyką i kompleksowością, to szybkie przywrócenie pacjenta onkologicznego na rynek pracy.

Termin i koszt inwestycji

Wartość inwestycji wynosi ponad 163 mln zł. Pieniądze na realizację tej wielkiej inwestycji już są. Teraz szpital czekają procedury przetargowe, najpierw na dokumentację techniczną, później na roboty. Pod koniec przyszłorocznych wakacji ma rozpocząć się modernizacja Szpitala. Z kolei, odbiory budowalne mają nastąpić w III kwartale 2026 roku.

Źródło: Beskidzkie Centrum Onkologii w Bielsku-Białej/UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt