Za nami Piknik Organizacji Pozarządowych w Gemini Park w Bielsku-Białej

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

W ostatnich dniach w Bielsku-Białej odbył się 11. Piknik Organizacji Pozarządowych, który okazał się największym tego typu wydarzeniem. W Gemini Park wystawiło się 35 stowarzyszeń, prezentujących swoją działalność i usługi.

Rola Organizacji Pozarządowych w Bielsku-Białej

W trakcie pikniku prezydent podziękował wszystkim organizacjom, które wspomagają miasto w różnych obszarach działania. 

– W tej chwili jest ponad 600 organizacji pozarządowych. Organizacje wspomagają nas wszystkich w różny sposób, w trudnych sytuacjach życiowych, wspomagają miasto w wielu obszarach działania. Ten piknik jest po to, żeby im wszystkim, bez wyjątku, serdecznie podziękować – mówił prezydent.

W ciągu ostatnich pięciu lat mieszkańcy przekazali na rzecz stowarzyszeń imponującą kwotę 130 mln zł z 1,5 procenta podatku. To dowód na ogromne zaangażowanie społeczności lokalnej.

Wsparcie Mieszkańców dla Organizacji

Piknik odbył się w bardzo świątecznej atmosferze. Organizacje przygotowały do sprzedaży wiele bożonarodzeniowych ozdób – bombek, stroików – oraz wypieków – ciastek, babeczek i ciast. Można było też kupić prezenty – obrazy, świece, maskotki czy rzeźby. Ze sceny płynęły dźwięki kolęd i piosenek świątecznych.

Konkurs na logo Rady Działalności Pożytku Publicznego

Przy okazji pikniku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na logo Rady Działalności Pożytku Publicznego, ogłoszonego wspólnie przez to gremium i Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Od uczniów liceum wpłynęło ponad 30 prac. Zwycięzcą został Jakub Jagiełło. Jego projekt zdobył najwięcej punktów w głosowaniu jury. Nagrodą była karta podarunkowa na zakup akcesoriów w sklepie dla artystów plastyków.
Podczas pikniku prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i autor pracy wspólnie zaprezentowali nowe logo.

– Starałem się w jak najbardziej symboliczny sposób oddać esencję Rady Działalności Pożytku Publicznego. Logo przedstawia osoby połączone, czyli radę, a kolorystyka nawiązuje do logo Bielska-Białej – opowiadał o swojej pracy Jakub Jagiełło.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry