Z Czechowic-Dziedzic do Europejskich Miast. Intercity opublikowało rozkład jazdy

foto. Kolejowy Portal

Od grudnia bieżącego roku ruszy międzynarodowy pociąg, który umożliwi podróżowanie do Monachium, Pragi, Budapesztu i wielu innych europejskich miast. To prawdziwa rewolucja w dostępności komunikacji kolejowej.

Nowa Era Podróży Koleją z Czechowic-Dziedzic

Od 10 grudnia, codzienny pociąg PKP Intercity Chopin relacji Warszawa Wschodnia – Monachium zatrzyma się w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie  wystartuje o godzinie 00:05 zapewniając wygodne połączenie między Polską a Niemcami. 

Pociąg Chopin pokona trasę, która obejmuje przystanki w takich miastach jak Wiedeń, Linz, Salzburg, aż do docelowego celu – Monachium. W Wiedniu będzie o godzinie 4:49, w Linz – o 6:21, a w Salzburgu – o 7:44. Do stolicy Bawarii pociąg dojedzie o 9:59.

Co sprawia, że to połączenie jest wyjątkowe? Pociąg będzie miał przystanki pośrednie na stacjach Bogumin oraz Breclav, gdzie pociągi będą rozdzielane. Dzięki temu, podróżujący będą mieli możliwość dojazdu do Pragi oraz Budapesztu, a także przejazdu przez Bratysławę. 

Podróż pociągiem Chopin będzie nie tylko wygodna, ale także luksusowa. Część wagonów będzie stanowiły najnowocześniejsze składy sypialne w PKP Intercity – 305Ad.

Inne Codzienne Połączenia Międzynarodowe

Pociąg Chopin to nie jedyne nowe połączenie międzynarodowe, które zostanie uruchomione od 10 grudnia. PKP Intercity przygotowało kilka innych ciekawych opcji podróży.

1. Dunabius do Wiednia

O godzinie 07:41, ruszy pociąg Dunabius, którym podróżujący będą mieli możliwość dotarcia do stolicy Austrii – Wiednia. 

2. Cracovia do Pragi i Budapesztu

O godzinie 12:14, pociąg Cracovia wyruszy w podróż z Przemyśla do Pragi. Ale to nie koniec! Istnieje wariant trasy, który umożliwia podróżowanie do Budapesztu. 

3. “Galicja” do Pragi

O 16:45, pociąg “Galicja” wyruszy w podróż do stolicy Czech – Pragi. 

4. Porta Moravica do Grazu

Niespodzianką jest pojawienie się pociągu PKP Intercity Porta Moravica, którym podróżujący będą mieli możliwość dotarcia do austriackiego Grazu. Skład odjedzie z Czechowic-Dziedzic o godzinie 15:08.

Bezpośrednie Połączenie do Krakowa

Jednym z najważniejszych atutów nowych międzynarodowych połączeń z Czechowic-Dziedzic jest możliwość bezpośredniego dotarcia do Krakowa. Po powrocie z podróży podróżni będą mieli możliwość wygodnego i szybkiego powrotu do swojego miasta. Składy pociągów Chopin, Galicja, Porta Moravica i Cracovia odjadą kolejno o godzinie 4:37, 11:06, 12:51 oraz 15:46, umożliwiając podróżnym komfortowe i szybkie wrócenie do domu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt