Z bielskich lokali biurowych wynosił sprzęt. Grozi mu do 15 lat więzienia.

kradzież w bielsku-białej

Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w nocy z 23 na 24 lipca 2023 roku włamał się do dwóch pomieszczeń biurowych. Bielszczanin ukradł sprzęt warty kilkanaście tysięcy złotych. 

Zatrzymanie włamywacza i odzyskanie skradzionego mienia

W nocy z 23 na 24 lipca 2023 roku biura w centrum Bielska-Białej stały się celem włamywacza. Nieznany mężczyzna włamał się do dwóch pomieszczeń biurowych, gdzie przechowywany był wartościowy sprzęt komputerowy o łącznej wartości kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci z bielskiej „jedynki” natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu rozpoczęli dochodzenie. W krótkim czasie ustalili podejrzanego – 34-letniego mieszkańca Bielska-Białej. W ciągu kilkunastu godzin od zgłoszenia, mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, a w trakcie przeszukania znaleziono skradziony sprzęt.

Decyzja prokuratora włamywacz będzie miał dozór policji

Prokurator, na wniosek śledczych, postanowił zastosować wobec włamywacza środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Okazało się, że mężczyzna miał już wcześniej na swoim koncie podobne przestępstwa, co może zwiększyć wymierzoną mu karę nawet o połowę w porównaniu do standardowych wyroków. Teraz grozi mu poważna kara więzienia.

Działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa biurowego

Incydent ten wywołał zrozumiałe obawy wśród lokalnych przedsiębiorców i właścicieli biur. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, warto podjąć działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa biurowych pomieszczeń. Oto kilka ważnych kroków, które mogą pomóc:

1. Instalacja monitoringu
Zainstalowanie monitoringu wewnątrz i na zewnątrz biura może znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Kamery monitoringu odstraszają potencjalnych włamywaczy, a także pozwalają na szybkie zidentyfikowanie sprawców w przypadku włamania.

2. Alarmy antywłamaniowe
Systemy alarmowe są kluczowym elementem ochrony biurowych pomieszczeń. Alarmy antywłamaniowe powiadomią odpowiednie służby w momencie wykrycia nieautoryzowanego dostępu.

3. Kontrola dostępu
Ograniczenie dostępu do biurowych pomieszczeń tylko dla upoważnionych osób znacznie zmniejsza ryzyko włamania. Elektroniczne karty dostępu lub kody to świetne rozwiązania, które pozwalają na precyzyjne zarządzanie uprawnieniami.

4. Zabezpieczenie okien i drzwi
Upewnij się, że okna i drzwi w biurze są solidnie zabezpieczone. Wybieraj solidne zamki, a w przypadku okien warto zainwestować w dodatkowe systemy zabezpieczeń.

Źródło: KMP Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt