XXVII Memoriał Adama Banaszaka – regaty

28. Memoriał Adama Banaszka rozegrany zostanie 5-7 sierpnia na Jeziorze Żywieckim. W zawodach weźmie udział około 70 załóg, które przez dwa dni będą̨ zmagały się̨ w Pucharze Śląska w klasie Omega. 

Oprócz atrakcji czysto sportowych nie zabraknie też wspólnej zabawy przy dobrej muzyce i licznych konkursach. Podczas regat tradycyjnie odbędzie się koncert szantowy, w którym udział wezmą największe gwiazdy tego gatunku. Od lat regaty są okazją do spotkania braci żeglarskiej i miłośników tego sportu. Zawody i imprezy towarzyszące odbywają się na tzw. Wyspie, przystani Klubu Żeglarskiego Halny w Zarzeczu oraz terenach przyległych 
Warto przypomnieć, że Adam Banaszek był komandorem bielskiego Klubu Żeglarskiego Halny. Zginał w tragicznych okolicznościach w czasie rejsu jachtem Dar Bielska, który zmierzał do Nowego Jorku na światowe obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Zapamiętany został jako wspaniały człowiek, który większość swojego życia poświecił pracy z młodzieżą. Dla młodzieży był nie tylko instruktorem, ale także wychowawcą. Był propagatorem żeglarstwa jako atrakcyjnej dyscypliny sportu i zarazem szkoły życia kształtującej charakter młodych ludzi. Po jego śmierci postanowiono uczcić pamięć wspaniałego człowieka, organizując regaty i w ten sposób zapoczątkować cykliczną imprezę, która w tym roku będzie mieć 28. odsłonę. 
Na zawody zapraszają Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, Śląski Związek Żeglarski i PUUH Dunat. 

źródło: UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry