Wystawa prac Adama Miksza

W ramach realizowanego Projektu „Natura i kultura – nowa oferta turystyczna w Euroregionie Beskidy – Příroda a kultura – nová turistická nabídka v Euroregionu Beskydy”, w partnerstwie z czeskim miastem Frydland nad Ostrawicą – wystawa niezwykłych prac wybitnego żywieckiego artysty Adama Miksza, która zaprezentowana zostanie w nowo wyremontowanej i urządzonej Sali Wystaw Żywieckiej Biblioteki Samorządowej.

31 października na zaproszenie Żywiecka Biblioteka Samorządowa burmistrz Antoni Szlagor miał przyjemność uczestniczyć w podwójnym wydarzeniu – nasza Biblioteka zakończyła właśnie realizację projektu “Natura i kultura. Nowa oferta turystyczna w Euroregionie Beskidy”, realizowanego wspólnie z czeskim miastem Frydlant nad Ostrawicą, przy wsparciu finansowym Euroregion Beskidy.
Finałem projektu było otwarcie przepięknej wystawy dzieł żywczanina Adama Miksza. Dziś, niestety nieco zapomnianego, a niezwykle zasłużonego dla żywieckiej kultury artysty. Człowieka, który pomimo, że był związany z Warszawą, czy Kłodzkiem, tak naprawdę nigdy z Żywcem się nie rozstał. Był jego świetnym ambasadorem, a realizacja projektu Galeria Rzeczy Pięknych na trwałe wpisała się w historię naszego miasta. 
 
Jednocześnie na ręce Pani Dyrektor ŻBS, Pań Bibliotekarek i wszystkich osób i instytucji (szczególnie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckich), które przyczyniły się do powstania wystawy – burmistrz Antoni Szlagor złożył serdeczne wyrazy podziękowania za uszanowanie pamięci o Adamie Mikszu i przywrócenie należnego mu szacunku i chwały wśród mieszkańców naszego miasta – Miasto Żywiec.

Ekspozycję tę i prace tu zgromadzone będzie można podziwiać do końca listopada.

źródło UM Żywiec/Żywiecka Biblioteka Samorządowa 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt