Wystawa portretów kobiet w ramach projektu: “Krąg Kobiet- Powrót do Źródeł”.

Fundacja 9sił zaprasza do obejrzenia wirtualnej wystawy porterów kobiet w ramach projektu: “Krąg Kobiet- Powrót do Źródeł”. Wystawę można zobaczyć również naprzeciwko urzędu gminy w Jeleśni do 11 września. Wystawa została powieszona na drewnianym płocie, kontynuując tradycję naszych wystaw na płotach: “Galeria Płot”.

Głównym celem projektu jest zawiązanie Kręgu Kobiet: młodych i starszych oraz wspólne działania z Kołami Gospodyń Wiejskich: dzielenie się doświadczeniami, inspiracjami, zwyczajami. Spotkania z artystkami, twórczyniami nawiązanie wspólnych więzi i relacji. Projekt pokazuje sztukę ludową w nowoczesny innowacyjny sposób.  

Panie z koła bibułkarskiego stworzyły niesamowite dekoracje – obłąki z kwiatów, które artystka Beata Bojda wplotła w zaprojektowane korony z krepiny. Podczas wykonywania zdjęć uczestniczką projektu towarzyszył śpiew artystek ludowych.

,,Dziękujemy artystce Beacie Bojda za niesamowitą atmosferę i wsparcie kobiet podczas przygotowania projektu, inspiracje oraz aranżacje jakie stworzyła dla naszego wspólnego projektu. Ewie Wolf za czułość i wydobycie piękna podczas sesji fotograficznej.” – pisze Fundacja 9sił na swoim Facebooku

Panie, które wzięły udział w sesji fotograficznej:

Stefania Wróbel
Józefa Sordyl
Zofia Sordyl
Karolina Morkisz
Joanna Suchoń
Gosia Myszka
Marta Łoboz
Dajana Kubalańca
Weronika Wójcik
Marta Krzyżowska
Ewa Juraszek
Agnieszka Barcik
Emilia Kamińska
Adriana Wędzel
Marta Matuszna
Klaudia Hummel
Magdalena Wróbel
Monika Wróbel
Magdalena Kastelik
Iwona Gruszka- Noga
Karolina Kupczyk
Bogumiła Stapor
Ania Rzeźnicka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt