Wyprawa Maluchów do Monte Carlo z legendami rajdowych tras – znamy PROGRAM !

Fiaty 126p niebawem pokonają tysiące kilometrów w szczytnym celu. Wyruszą z Bielska-Białej do Monte Carlo. Za kierownicą zasiądą legendy rajdowych tras m.in: Sobiesław Zasada, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz, Janusz Szerla, Longin Bielak i inni.

Fiat 126p, zwany potocznie Maluchem, był modelem, który zdobył popularność dzięki swojej prostocie, niezawodności i niskim kosztom utrzymania. Od momentu premiery, Maluch szybko stał się samochodem dla mas, a jego produkcja trwała aż do roku 2000. Dziś jest to samochód kultowy, który wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników motoryzacji.

W ubiegłym roku, z okazji 50-lecia rozpoczęcia produkcji Fiata 126p we Włoszech, grupa miłośników tego modelu, znanego jako 126Hooligans, zorganizowała niezwykłą wyprawę Maluchami z Bielska-Białej do Turynu. W trasę wyruszyły 32 załogi, które pokonały ponad 3000km. Oficjalny wyjazd fiatów odbył się z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej, a trasa prowadziła przez malownicze krajobrazy Polski, Słowacji, Austrii i Włoch. Nawet niesprzyjające letnie upały oraz wymagające odcinki górskie nie zniechęciły uczestników wyprawy. Dzielnie pokonując trudności, załogi Maluchów dotarły do włoskiej fabryki Fiata w Turynie. To niezwykłe osiągnięcie było potwierdzeniem wyjątkowej wytrzymałości i niezawodności tych małych samochodów. Sukces poprzedniej wyprawy skłonił entuzjastów Małych Fiatów do zorganizowania kolejnej podróży w roku 2023.

Wyprawa maluchów do Monte Carlo

Fiat 126p, kultowy polski samochód, powraca na długą trasę w najnowszej edycji Wyprawy Maluchów. Tym razem ponad 100 osób – 35 załóg, weźmie udział w tej niezwykłej podróży, przemierzając aż 4000 kilometrów. Wyruszając z Gemini Park w Bielsku-Białej, Maluchy zmierzą się z fascynującą trasą, która prowadzi aż do słynnego Monte Carlo. Przejadą przez 7 krajów, odwiedzą malownicze miejsca i pokonają wyzwania na drodze, tworząc niesamowite wspomnienia i kontynuując polską motoryzacyjną historię.

Wyprawa Maluchów to również okazja do spotkania legendarnych postaci polskiego motorsportu. W tej edycji, najbardziej utytułowany polski rajdowiec, Sobiesław Zasada, ponownie wybierze się na długą trasę Fiatem 126p. To dla niego powrót do wyjątkowych wspomnień zimy 1975 roku, kiedy to wraz z Longinem Bielakiem startowali w Rajdzie Monte Carlo. Mimo swojego imponującego wieku – odpowiednio 93 i 96 lat, obaj panowie z entuzjazmem potwierdzili swój udział w tej wyprawie. Ich doświadczenie, pasja i liczne sukcesy stanowią nieodłączną część historii polskiego rajdowego sportu.

Kajetanowicz, Sonik, Ostałowski, Szerla - również wezmą udział w wyprwie

Podczas Wyprawy Maluchów nie zabraknie również innych znakomitych kierowców. Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny rajdowy wicemistrz świata, trzykrotny mistrz Europy i czterokrotny mistrz Polski, również weźmie udział w tej niezwykłej wyprawie. Jego umiejętności i determinacja sprawiają, że będzie to kolejna wyjątkowa podróż w jego karierze. Rafał Sonik to kolejna gwiazda tego niezwykłego przedsięwzięcia. Zwycięzca Rajdu Dakar i 9-krotny zdobywca Pucharu Świata udowodnił już wiele razy, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Niezwykłą postacią, która dołącza do tego elitarnego zespołu, jest Bartosz Ostałowski. Jest on jedynym profesjonalnym kierowcą na świecie, który obsługuje pojazd stopami. Jego determinacja, pasja i umiejętności są niezwykłe. Teraz dostaje szansę udziału w tej wyjątkowej wyprawie, kierując specjalnie przerobionym Fiatem 126p wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Janusz Szerla, kierowca zespołu fabrycznego FSO SPORT, również dołącza do tej niezwykłej wyprawy. Jego obecność potwierdza rangę tego przedsięwzięcia i zespołu, który będzie towarzyszył Maluchowi w trakcie tej niesamowitej podróży.

Cel Wyprawy Maluchów

Wielka Wyprawa Maluchów 2023 to niezwykłe wydarzenie, które nie tylko ma na celu zapewnienie niezapomnianej przygody, ale przede wszystkim zmierza do zebrania miliona złotych na rzecz pomocy dzieciom, które padły ofiarą wypadków drogowych. Statystyki nie kłamią – wypadki drogowe najbardziej dotykają najmłodszych i często borykają się z traumą i trudnościami emocjonalnymi. Wielka Wyprawa Maluchów 2023 ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na tę trudną sytuację i zebranie funduszy, które pomogą w leczeniu i rehabilitacji dzieci dotkniętych skutkami wypadków drogowych.

Istnieje wiele sposobów wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Jednym z nich jest przekazanie dowolnej kwoty na zbiórkę, która została uruchomiona na platformie zrzutka.pl. Ta zbiórka będzie trwać do końca lipca, dając wystarczająco dużo czasu, abyśmy mogli zebrać jak najwięcej funduszy dla dzieci.

Link do zbiórki TUTAJ.

Wyprawa Maluchów - PROGRAM

Wyprawa Maluchów do Turynu wyruszy 4 lipca 2023 roku z Gemini Park w Bielsku-Białej.

Plan wydarzenia:
9:00 – Prezentacja załóg Wyprawy na rampie
10:00 – Konferencja prasowa z transmisją live
11:30 – Atrakcja specjalna
12:00 – Oficjalny start Wyprawy

foto. UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry