Wypadki w górach. Jak wygląda sytuacja na półmetku wakacji?

Półmetek wakacji za nami. Czas na krótkie podsumowanie lipca.
GOPRowcy działali zarówno w jaskiniach, realizowali transporty medyczne z trudno dostępnych przysiółków górskich, udzielali pomocy w wypadkach rowerowych, paralotniarskich, czy w klasycznych turystycznych przypadkach, takich jak kontuzje kończyn, czy zachorowania.
W lipcu do Centralnej Stacji Ratunkowej i pozostałych stacji ratunkowych wpłynęło łącznie 55 zgłoszeń o wypadkach, w których udzielili pomocy 59 poszkodowanym. Podczas jednej akcji konieczny był transport osoby ratowanej do szpitala śmigłowcem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 
Druga połowa lata i jesień to czas, w którym dociera więcej niż zwykle informacji o zaginięciu osób, np. od grzybiarzy oraz osób chodzących poza szlakami, które straciły orientację lub doznały urazu i nie potrafią określić swojej lokalizacji.
Niezależnie od typu i celu wycieczki pamiętaj, by przed wyjściem w góry zainstalować aplikację Ratunek oraz powiadomić zaufaną osobę o planowanej trasie i godzinie powrotu. To ona jako pierwsza w razie braku kontaktu wezwie pomoc.

źródło: GOPR Beskidy

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt