Wypadek spadochroniarza. Z dużej wysokości uderzył w tafle jeziora. Zabrało go LPR.

Mi�dzybrodzie �ckie. Jezioro Mi�dzybrodzkie. Beskid Ma�y. woj.�skie, pow. �ki, gm. Czernich�w.

Wczoraj wieczorem w rejonie Międzybrodzia Bialskiego miało miejsce tragiczne zdarzenie podczas skoków spadochronowych. Jeden ze spadochroniarzy uderzył z dużą siłą w taflę jeziora, odnosząc ciężkie obrażenia.

Spadochroniarz uderzył w tafle jeziora

Do zdarzenia doszło 18 lipca ok. godz. 19:00 w Międzybrodziu Bialskim. Według wstępnych ustaleń policji, grupa spadochroniarzy, najprawdopodobniej członków aeroklubu, wykonywała skoki treningowe nad jeziorem. Nie jest jeszcze jasne, czy spadochroniarz przypadkowo znalazł się nad taflą jeziora, czy też był to przewidziany scenariusz treningowy. Niezależnie od okoliczności, wydaje się, że skoczek za wcześnie wypiął się z uprzęży, co jest normalną procedurą podczas lądowania w wodzie. Z wysokości około 10 metrów uderzył z siłą w taflę jeziora, co spowodowało poważne obrażenia.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratownicze. Strażacy z OSP zabezpieczający zrzutowisko podjęli poszkodowanego spadochroniarza z wody. Mężczyzna, po zdarzeniu odzyskał przytomność, ale po chwili ją utracił.  45-latek, w stanie ciężkim, został zabrany przez LPR do szpitala w Sosnowcu.

Wiadomo kim jest spadochroniarz

Jak czytamy na portalu Radio Bielsko – poszkodowany spadochroniarz jest członkiem aeroklubu jako osoba cywilna. Wiadomość ta została przekazana przez rzecznika prasowego 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Żołnierze tej brygady brali udział w ćwiczeniach skoków do wody, które odbywały się w rejonie Międzybrodzia Żywieckiego. Po zakończeniu ćwiczeń, członkowie aeroklubu przystąpili do oddawania swoich skoków, a niestety, jeden z nich doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku.

Śledztwo policji i Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych

Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia szczegółowych okoliczności tego wypadku. Nieznane są jeszcze przyczyny, które doprowadziły do tragedii nad jeziorem. Informacje zgromadzone przez świadków oraz materiały zebrane na miejscu zdarzenia będą kluczowe dla wyjaśnienia sprawy. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych również została poinformowana o incydencie i przewiduje się, że przeprowadzi ona swoje własne śledztwo w celu zidentyfikowania ewentualnych czynników wpływających na wypadek.

foto. SLĄSKIE.travel
Źródło: Radio Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt