Wypadek na S1 w Żywcu – W zdarzeniu uczestniczyło 15 dzieci !

foto. żywiec112

Wczoraj na ekspresowej S-1 w Żywcu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły cztery pojazdy, w tym samochód osobowy oraz trzy busy. Na szczęście, mimo dramatycznych okoliczności, nikomu nie stało się nic poważnego.

Kolizja w Żywcu - brało w niej udział 19 osób

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 14:45 na jednojezdniowym odcinku ekspresowej S-1., na wysokości węzła Browar w Żywcu. Z ustaleń policji wynika, iż kierujący Oplem, podróżujący od strony Węgierskiej Górki, wykonał nieprawidłowy manewr wymijania, prowadzący do zderzenia z Fiatem Ducato. Niestety, skutkiem tego było utrata kontroli nad pojazdem przez kierowcę Fiata, który zjechał na lewy pas i uderzył w dwa busy marki Volkswagen. Incydent ten przypomina o konieczności zachowania ostrożności na drogach, zwłaszcza w ruchliwych miejscach.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się załoga ratownicza, która przebadała wszystkich obecnych, w tym czterech kierowców i piętnaścioro dzieci podróżujących pojazdami. Dzięki ich szybkiej i profesjonalnej reakcji, nikomu nie zagrażało poważne niebezpieczeństwo.

Sprawca ukarany mandatem karnym

Obecni na miejscu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu ukarali sprawcę zdarzenia mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Kierujący osobowym Oplem był trzeźwy oraz posiadał stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami.

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt