Wypadek kolejowy w Czechach – nie żyje maszynista, 16 osób rannych

foto. Drážni Inspekce

Dziś rano w Lutyni Dolnej (Czechy) doszło do zderzenia pociągu InterCity Ostravan z samochodem ciężarowym. Co najmniej jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych. Ruch pociągów zostanie najprawdopodobniej wstrzymany na cały dzień.

Pociąg zderzył się z ciężarówką w Lutyni Dolnej

W dniu dzisiejszym, o godzinie 5:43 rano, doszło do tragicznego zdarzenia na linii kolejowej między Karwiną a Bohuminem w Czechach. Pociąg ekspresowy InterCity oznaczony numerem IC 546 Ostravan Kolei Czeskich, zmierzał z Návsí do Pragi, gdy niespodziewanie doszło do zderzenia z ciężarówką na przejeździe kolejowo-drogowym w okolicach Lutyni Dolnej. 

W momencie tragedii, przejazd kolejowy był wyposażony w szlabany oraz sygnalizację świetlną, co sprawia, że przyczyny tego wypadku budzą wiele pytań. Zderzenie było na tyle gwałtowne, że jeden z wagonów pociągu wykoleił się, a ciężarówka przewróciła się na bok. W chwili wypadku w pociągu znajdowało się 35 pasażerów.

Jedna osoba nie żyje, a 16 zostało rannych

Niestety, maszynista pociągu stracił życie w wyniku zderzenia, a 16 innych osób odniosło obrażenia. Na miejscu tragedii natychmiast pojawiły się służby ratownicze, w tym śmigłowiec medyczny oraz pojazd do udzielania pomocy rannym. Wszyscy poszkodowani zostali ewakuowani i przekazani w ręce doświadczonych ratowników medycznych.

Dla tych, którzy nie odnieśli obrażeń, zorganizowano transport autobusami, aby umożliwić im dalszą podróż. Na szczęście, Konsulat RP w Ostrawie nie odnotował żadnych informacji o polskich obywatelach będących ofiarami tego tragicznego wypadku.

Śledztwo i wstrzymanie ruchu kolejowego

Służby odpowiedzialne za dochodzenie wypadkowe już pracują na miejscu, aby ustalić dokładne przyczyny tej katastrofy. Ruch pociągów w tym rejonie zostanie prawdopodobnie wstrzymany na cały dzień

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt