Wyjątkowy koncert w oknie Teatru Polskiego w ramach Dni Bielska-Białej.

koncert w oknie teatru 2023
foto. Teatr Polski Bielsko-Biała/Mikołaj Marciniak

Wpisując się na stałe w program obchodów Dni Bielska-Białej, koncerty w niezwykłej i zachwycającej oprawie okna fasady Teatru Polskiego stały się nieodłącznym elementem tej kulturalnej uczty. To wyjątkowe wydarzenia, które rokrocznie gromadzą tłumy widzów. W roku obecnym, uczestnicy będą mieli okazję delektować się przekształconymi w zaskakujące aranżacje piosenkami Kory Jackowskiej, wykonanymi przez utalentowanych artystów Teatru Polskiego.

Przeboje Kory Jackowskiej w nowych aranżacjach – Wieczór pełen emocji

Historia koncertów w oknie Teatru Polskiego sięga roku 2021, kiedy to po raz pierwszy zainaugurowano to niezwykłe wydarzenie. Tamten wieczór był poświęcony największym przebojom Marii Koterbskiej, czarując publiczność swym urokiem i niesamowitym kunsztem wykonawczym. Rok później przyszła kolej na hity Krzysztofa Krawczyka, które w równie niezapomniany sposób porwały serca widzów. Te dwie edycje koncertów spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, a ich sukces otworzył drzwi dla kolejnej odsłony.

W obecnym roku, w ramach kolejnego “Koncertu w oknie”, znakomici aktorzy Teatru Polskiego wkroczą na scenę, by zaśpiewać największe przeboje Kory Jackowskiej. Ta artystka, jedna z najsilniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej, stworzyła utwory, które w sposób niepowtarzalny oddają ducha swojej epoki. Teraz, pod dyrekcją Jacka Obstarczyka, aranżacje tych piosenek zyskują nowe, zaskakujące odcienie, które przywracają im życie i świeżość.

Znakomici aktorzy i wokaliści na scenie Teatru Polskiego – Koncert "Boskie BB"

W oknie Teatru Polskiego zabrzmią takie perełki jak “Kocham Cię, kochanie moje”, “Szare miraże”, “Lucciola” czy “Cykady”. Jednak to nie tylko wyjątkowe piosenki będą tego wieczoru w centrum uwagi, ale również wyjątkowi wykonawcy. Wśród nich znajdują się Anna Guzik-Tylka, Marta Gzowska-Sawicka, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Tomasz Lorek, Grzegorz Margas i Adam Myrczek. To artyści, którzy nie tylko potrafią porwać słuchaczy swym głosem, lecz także przenieść ich w świat emocji za pomocą swojej ekspresji scenicznej.

Ich występowi będzie towarzyszyć znakomita muzyczna oprawa. Bielska Orkiestra Kameralna, pod batutą Jacka Obstarczyka, stanie się tłem dla wyjątkowych dźwięków i harmonii, które wprowadzą widzów w wyjątkową atmosferę. Ta orkiestra, złożona z wybitnych muzyków, z pewnością dodatkowo wzmocni emocje towarzyszące temu wyjątkowemu wieczorowi.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 września o godzinie 20:00 w ramach obchodów Dni Bielska-Białej 2023. Podczas wydarzenia organizatorzy nie zapewniają publiczności miejsc siedzących, ponieważ impreza będzie miała charakter taneczny. 

Cały Harmonogram Dni Bielska-Białej dostępny w poniższym artykule: 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry