Wydarzenia w Żywcu i Bielsku-Białej – propozycje na spędzenie niedzieli.

Nie masz pomysłu na to, w jaki sposób spędzić niedziele w Żywcu lub w Bielsku-Białej? Oprócz spaceru czy wycieczki rower, warto się wybrać na zorganizowane wydarzenia. 

Piknik Historyczny w Starym Bielsku

Starobielski Piknik Historyczny z występami artystycznymi, średniowiecznymi wojami, jarmarkiem, pokazami strażackimi i zabawami zaplanowano na ul. św. Stanisława oraz na terenie probostwa Parafii pw. św. Stanisława BM w Starym Bielsku. 

godz. 15.00 – będą się prezentować dzieci i młodzież z Domu Kultury w Starym Bielsku, Przedszkola nr 44 w Starym Bielsku, Szkoły Podstawowej nr 31 oraz Szkoły Podstawowej  nr 38.

godz. 17.15 – koncert Big Bandu z Domu Kultury Włókniarzy, który wykonuje muzykę rozrywkową i popularną.

godz. 19.00 – koncert zespołu Akurat. Zespół jest ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty, ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów, np. Do prostego człowieka czy Wiej-ska, oraz lekkie piosenki chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach, jak Lubię mówić z tobą czy Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)

Więcej na temat wydarzenia przeczytasz TUTAJ.

Zlot Zabytkowych Samochód w Żywcu – Rajd Monte Lanckorona 2023

Rajd Monte Lanckorona 2023 zaplanowano w dwóch wariantach. Pierwsza opcja obejmuje dwudniowy rajd, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, czyli w dniach 27-28 maja 2023. Trasa tego wariantu prowadzić będzie z Lanckorony do Korbielowa, a następnie z powrotem do Lanckorony, osiągając łączną długość około 250 km. Druga opcja to jednodniowy rajd, który odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2023. Tego dnia uczestnicy wyruszą z Korbielowa do Lanckorony, pokonując trasę o długości około 110 km. Po drodze ,,zahaczą” również o Żywiec gdzie od godz. 10:00 będzie możliwość zobaczenia tych zabytkowych samochodów w Amfiteatrze pod Grojcem. Musicie się śpieszyć, postój samochodów będzie trwał tylko godzinę!

Więcej na temat wydarzenia przeczytasz TUTAJ.

Festiwal Dziewięćsił w Żywcu

Wydarzenie będzie zlokalizowane w Muzeum Miejskim w Żywcu na terenie między zamkami – w Parku Habsburgów.

13.30 – otwarcie imprezy salwą artyleryjską
14.00 – pokaz konny, najazdy na kopie
15.00 – inscenizacja historyczna w wykonaniu Asysty Żywieckiej: „Franciszek Wielopolski zezwala ustanowić cech kuśnierski w Żywcu i zatwierdza jego statut”
15.30 – turniej walk rycerskich
16.30 – koncert muzyki dawnej – część I
17.00 – turniej dzieci i młodzieży – walki na bezpieczną broń sportową
18.30 – pokaz Alchemika
19.00 – koncert muzyki dawnej – część II
19.30 – turniej wbijania gwoździ z publicznością
20.00 – pokaz walki na miecze długie
20.30 – pokaz tańca z ogniem w wykonaniu jednej z najlepszych grup fireshow
w Polsce Tam-Nara

Więcej na temat wydarzenia przeczytasz TUTAJ.

Dzień Małego i Dużego Dziecka w Żywcu

Z okazji otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej, burmistrz Antoni Szlagor zaprasza wszystkich na Dzień Małego i Dużego Dziecka. Wydarzenie odbędzie się na plaży miejskiej przy Jeziorze Żywieckim.

10.00 – 13.00 Rozpoczęcie, a następnie darmowe dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

17.00 – 21.00 dyskoteka z Radiem Bielsko, którą poprowadzi DJ Łukasz Luszczak.

O wydarzeniu informowaliśmy TUTAJ.

fot. slawolot, ABC Films

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt