Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni – znajduje się ona na liście UNESCO!

foto. Kopalnia Soli Bochnia

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka zaprasza na wycieczkę do kopalni soli w Bochni, która została wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kopalnia Soli w Bochni - Unikatowe Skarby Podziemi

Kopalnia Soli w Bochni to miejsce, gdzie natura i praca człowieka stworzyły niezwykłe atrakcje. To tu znajdziesz unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym. Podziwiać będziesz również pięknie wykute w soli kaplice oraz rzeźby solne. W trakcie wycieczki masz okazję poznać narzędzia i urządzenia górnicze, które były wykorzystywane przez pokolenia górników. To fascynujące doświadczenie dla miłośników historii i techniki.

Podczas zwiedzania Kopalni Soli w Bochni, część trasy pokonuje się pieszo, odkrywając urok i tajemnicę podziemnych korytarzy. To prawdziwa wyprawa w głąb ziemi, która pozwoli Ci poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Ale to jeszcze nie wszystko! Część trasy to przeprawa łodziami przez zalaną komorę solną. To wyjątkowa atrakcja kopalni, która dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń

Podziemna Ekspozycja Multimedialna - Czasoprzestrzenna Opowieść

Jednym z największych skarbów bocheńskiej kopalni jest Podziemna Ekspozycja Multimedialna. Ta wyjątkowa atrakcja przeniesie Cię w podróż przez czas, rozpoczynając się w epoce Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnicy opowiadają o historii kopalni, przybliżając jej tajemnice i niezwykłe losy.

Podczas tej czasoprzestrzennej opowieści spotkasz polskich królów, żupników genueńskich oraz ducha Cystersa – mnicha, którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. To fascynująca podróż przez wieki, która pozwoli Ci zrozumieć znaczenie tego miejsca dla historii Polski.

Szczegóły wycieczki do Kopalni Soli w Bochni

Koszt wycieczki: 120 zł/os. Cena zawiera bilet wstępu, transport oraz ubezpieczenie, a także opiekę przewodnika.

Godzina wyjazdu: Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 8:00 rano z parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce.

Co zabrać ze sobą: Konieczne jest posiadanie obuwia i ubioru dostosowanych do warunków atmosferycznych i terenowych. Warto również zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić te niezwykłe chwile.

Liczba miejsc ograniczona: Decyduje kolejność zapisów, dlatego nie zwlekaj z decyzją.

Dla kogo: W wycieczce mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci od 6. roku życia. Dzieciaki mogą uczestniczyć w wycieczce same lub z opiekunem.

Rejestracja: Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są na stronie Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka. Zapisy trwają do 17 listopada pod numerem telefonu: 33 864 21 87 lub osobiście w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt