Wybrano starostę powiatu żywieckiego!

foto. Fb Adrian Midor

30 października, podczas sesji Rady Powiatu Żywieckiego, wybrano nowego starostę żywieckiego. Tym szczęśliwym wyborem okazał się Adrian Midor, członek Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Wybór ten był konieczny, ponieważ dotychczasowy starosta, Andrzej Kalata, został wybrany na senatora.

Adrian Midor nowym starostą powiatu żywieckiego

W trakcie swojego przemówienia po wyborze na stanowisko starosty, Adrian Midor wyraził swoje pragnienie, aby kontynuować dobrą tradycję, gdzie działano ponad podziałami politycznymi. Jest to ważny postulat, który odzwierciedla potrzebę współpracy i jedności w regionie. Jego zdaniem, powinno to być celem, do którego wszyscy dążą, niezależnie od swoich przekonań politycznych

– Chciałbym, aby pozostała ta dobra tradycja, gdzie działaliśmy ponad podziałami politycznymi. Nie myślałem, że tu stanę, w tym miejscu. Tak się złożyło, że dotychczasowy starosta został senatorem. Andrzej Kalata osiągnął bardzo dużo w powiecie. Jego największy sukces to oczywiście nowy szpital. Mam nadzieję, i jestem przekonany, że senator Andrzej Kalata będzie nas wspierał. Chciałem zapewnić o kontynuacji tych dotychczasowych działań. Dodajmy, że mamy pierwszą kobietę w Zarządzie Powiatu od chwili reaktywacji powiatów w 1999 roku – powiedział nowy starosta Adrian Midor.

W trakcie sesji Rady Powiatu, 20 radnych opowiedziało się za kandydaturą Adriana Midora, przeciw było 6, a 1 wstrzymał się od głosu. Wybór ten niesie ze sobą wiele nadziei i oczekiwań na przyszłość powiatu Żywieckiego.

Kim jest Adrian Midor?

Adrian Midor to mieszkaniec Żywca urodzony w 1986 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie zdobył wykształcenie wyższe z filozofii oraz pedagogiczne ze specjalnością zarządzanie kryzysowe. Ponadto, ukończył studia podyplomowe z zakresu historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Jesienią 2014 roku Adrian Midor rozpoczął swoją karierę polityczną jako radny powiatu Żywieckiego z listy PiS. Ponownie został wybrany do Rady Powiatu jesienią 2018 roku, tym razem zostając nieetatowym członkiem Zarządu Powiatu. Jednak to nie wszystko, co przyniósł do swojej społeczności. Od kilku lat pracuje jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu, gdzie uczy przedmiotu wiedzy o społeczeństwie oraz edukacji o bezpieczeństwie. W przeszłości prowadził również zajęcia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu.

Warto również zaznaczyć, że Adrian Midor jest aktywnym członkiem Klubu Gazety Polskiej w Żywcu, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego. Jego zaangażowanie społeczne i edukacyjne czyni go nie tylko kompetentnym liderem politycznym, ale także oddanym mieszkańcem Żywca.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt