Wybory 2023. Znani są już wszyscy kandydaci PiS z naszego regionu.

foto. FB Grzegorz Puda

Nadchodzące wybory parlamentarne budzą wiele emocji i oczekiwań w polskim społeczeństwie. Dzisiaj rano przedstawiono wszystkich kandydatów, którzy znajdą się na listach PiS w okręgach wyborczych nr 27 (bielski i żywiecki).

Kandydaci PiS na liście w okręgu nr 27 bielskim, żywieckim i cieszyńskim

Dziś rano przed siedzibą Solidarności w Bielsku-Białej odbyła się prezentacja kandydatów PiS. Zgodnie z zapowiedzią prezesa Jarosława Kaczyńskiego, pierwsze miejsce na liście zajmuje Stanisław Szwed. Minister Grzegorz Puda znalazł się na drugim miejscu, natomiast trzecią pozycję na liście zajmuje obecny parlamentarzysta Przemysław Drabek.
Kolejne osoby na liście to:
4. Kazimierz Matuszny,
5. Łucja Michałek,
6. Marcela Kanafek-Lewandowska,
7. Grzegorz Gaża,
8. Andrzej Kamiński,
9. Janusz Król,
10. Agnieszka Biegun,
11. Krzysztof Sitarski,
12. Łukasz Czupil,
13. Renata Michnik,
14. Marzena Pietraszewska,
15. Justyna Rzepecka,
16. Małgorzata Pindel,
17. Magdalena Szczerba,
18. Beata Białowąs.

Partia rządząca w okręgu bielskim, czyli PiS, ma wyraźny cel – zdobycie minimum pięciu mandatów. To oznacza powtórzenie wyniku z 2019 roku. Osiągnięcie tego celu jest kluczowe dla utrzymania wpływu i kontynuacji polityki realizowanej przez rządzących.

Jak mówił dziennikarzom wiceminister Stanisław Szwed, listy zostały zatwierdzone w czwartek. To ważna informacja, ponieważ proces tworzenia list wyborczych może być czasem skomplikowany i kontrowersyjny. Ostatnie ustalenia w siedzibie PiS trwały do późnych godzin nocnych, co może sugerować, że zapadły tam ważne decyzje. Jedną z nich była decyzja o zmianie lidera listy w Bielsku-Białej, którym miał być Grzegorz Puda.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry