Wybieg dla psów w Żywcu – temat powraca po dwóch latach

foto. UM Żywiec

W dzisiejszych czasach coraz więcej miast i gmin stawia na rozwój infrastruktury przyjaznej zwierzętom. Jednym z takich projektów, jest budowa profesjonalnego wybiegu dla psów w Żywcu. Po niespełna dwuletniej przerwie od ogłoszenia planów, projekt powraca do życia, a burmistrz obiecuje, że dojdzie do realizacji.

Profesjonalny wybieg dla Psów w Żywcu

Po raz pierwszy pomysł budowy wybiegu dla psów pojawił się w maju 2022 roku. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie przestrzeni, która zapewniłaby psom możliwość swobodnego poruszania się i zabawy, jednocześnie spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Koncepcja programowo-przestrzenna wybiegu została opracowana na działce w miejscowości Żywiec, obok mostu kolejowego. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Teraz, po dłuższej przerwie, burmistrz miasta ponownie powrócił do tematu w swoich mediach społecznościowych. Twierdzi, że projekt wreszcie zostanie zrealizowany. – [..] będę starał się o pozyskanie środków finansowych na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. – pisze burmistrz Antoni Szlagor

Projekt wybiegu dla psów

Nie jest jeszcze jasne, czy finalny projekt będzie identyczny z pierwotnym planem z 2022 roku, jednak wiadomo, że wybieg powstanie na tej samej działce. W planach z 2022 roku przewidywano ogrodzenie o powierzchni około 500 m², podzielone na trzy strefy w zależności od wieku i potrzeb psów. Strefy te obejmują miejsce dla szczeniąt, psów młodych oraz starszych, a także strefę toaletową. Dodatkowo na terenie wybiegu miały znaleźć się różnorodne urządzenia zabawowe, takie jak tunele, równoważnie, slalomy pomiędzy tyczkami, pochylnie, płotki czy kółka do skakania, zapewniające czworonogom atrakcyjną formę spędzania czasu.

Wszystkie elementy projektowane miały być stworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu zwierzętom. Przeszkody treningowe odpowiednio dopasowane do potrzeb psów różnych wielkości i wieku, a podłoże pod nimi tak dobrane, aby chronić stawy, szczególnie u dużych psów. Nawierzchnia wybiegu miałaby zostać wykonana z trawy, co zapewni naturalne środowisko dla psów.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry