Wszystkich Świętych – zmiany w organizacji ruchu

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, to czas wzmożonego ruchu na drogach oraz w rejonach nekropolii. Poniżej prezentujemy informację o zmianach w organizacji ruchu na terenie Żywca oraz w rejonach niektórych cmentarzy w Bielsku Białej.

Żywiec:

  • Wprowadzone zostanie oznakowanie dotyczące zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania ulicy Wichrowej i Komonieckiego oraz w rejonie ulicy Wichrowej. Prosimy o zwrócenie uwagi na wprowadzone oznakowanie i stosowanie się do niego. Zmiana organizacji w ruchu obowiązywać będzie od 28 października do 2 listopada.
  • W rejonie cmentarza przy ulicy Komonieckiego nie będzie zmian w organizacji ruchu. Zwracamy się z prośbą do kierowców, aby nie parkowali samochodów wzdłuż oraz na chodnikach dla pieszych. Samochody będzie można zostawić na specjalnie do tego wyznaczonych parkingach przy Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu oraz na parkingu sklepu przy ulicy Komonieckiego 17.   
  • W rejonie cmentarza przy ulicy Stolarskiej nie będzie zmian w organizacji ruchu. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingach wzdłuż ulicy.

Dodatkowo Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu informuje, że w związku z dniem Wszystkich Świętych od 28 października do 02 listopada obowiązywał będzie dodatkowy przystanek przy ulicy Komonieckiego przy bramie głównej cmentarza. 

Bielsko-Biała:

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonach niektórych cmentarzy w Bielsku-Białej będą wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Zmiany będą funkcjonować od 28 października 2022 r. od godz. 20:00 do 2 listopada 2022 r. do godz. 20:00.

1. Cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej
 • ruch jednokierunkowy na ul. Wita Stwosza /od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej/ oraz na ul. Juliusza Kossaka /od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej/ • na ul. Wita Stwosza dopuszczony prawostronny postój przykrawężnikowy (parkowanie równoległe) • w dniu 1.11.2022 r. w godzinach od 8:00 do 20:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką co 30 min. Autobusy będą obsługiwały przystanek Grunwaldzka Szpital /niedaleko głównego wejścia do cmentarza/.

2. Cmentarz przy ul. Cmentarnej
 • ruch jednokierunkowy na Akademii Umiejętności /od ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej/

3. Cmentarz przy ul. Polnej
• obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 66.

4. Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej
• zakaz ruchu /z wyjątkiem mieszkańców/ na ul. Łuczników

• zakaz ruchu /bez wyjątków/ na ul. Karpackiej bocznej (była ul. Łamana)

• zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ul. Działowej

• jednokierunkowy ruch okrężny na parkingach przy cmentarzu

• wjazd na parkingi z ul. Karpackiej wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo/ od centrum miasta/ od Kamienicy zakaz skrętu w lewo

• wykluczenie postoju na placu przed cmentarzem

• w dniu 1.11.2022 r. autobusy linii nr 7 zostaną skrócone do relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa.

W godzinach od 8:00 do 20:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na podstawowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa co 30 minut. Dodatkowo w godzinach od 8:00 do 20:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką co 30 min.

Ponadto w godzinach od 9:30 do 17:00 uruchomione zostają dodatkowe autobusy na skróconej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Piastowska Dworzec – Kamienica – Warszawska Dworzec co 15 minut. • w dniach 29.10 do 2.11.2022 r. zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek przy ul. Karpackiej na wysokości cmentarza /w kierunku Kamienicy./ Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (istniejące 5 stanowisk), na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi (istniejące miejsca postojowe).

źródło Policja

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt