Wszczęto śledztwo w sprawie śmierci wójta gminy Jaworze.

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Radosława Ostałkiewicza, który pełnił funkcję wójta gminy Jaworze. Celem prowadzonego postępowania jest wyjaśnienie okoliczności, które doprowadziły do nieumyślnego spowodowania śmierci.

Śledztwo w sprawie śmierci Radosława Ostałkiewicza

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 maja w Sardynii. Radosław Ostałkiewicz przebywał we Włoszech z delegacją samorządowców z naszego regionu. 44-latek nagle wypadł z okna hotelu i zginął na miejscu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Informację o wszczęciu postępowania potwierdziła w rozmowie z PAP rzecznik prokuratury Agnieszka Michulec. Sprawa będzie prowadzona w kierunku przestępstwa z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Materiały śledztwa, zostaną zabezpieczone i sprowadzone do kraju w ramach współpracy międzynarodowej. 

Nie jest wykluczone, że biegli z Polski przeprowadzą ponowną sekcję zwłok, jeśli ustalenia strony włoskiej wzbudzą jakiekolwiek wątpliwości. Dodatkowo, prokuratura ponownie przesłucha uczestników wizyty studyjnej na Sardynii. W skład ponad dwudziestoosobowej delegacji, która udała się na południe Włoch, weszli niemal wszyscy samorządowcy z powiatu bielskiego oraz lokalni przedsiębiorcy. Delegacja planowo ma powrócić do Polski w piątek.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt