Wspaniały występ lekkoatletów w Wolfsburgu.

Biegacze z Bielska-Białej, którzy w miniony weekend gościli w Wolfsburgu na festiwalu biegowym w ramach sportowej współpracy miast partnerskich, pokazali się z bardzo dobrej strony.

Magdalena Lachowska (KS Sprint) zwyciężyła w biegu na 10 km kobiet. Wspaniale zaprezentowali się także panowie na tym samym dystansie: Marcin Kubica (KS Sprint) zajął 1. miejsce z dużą przewagą nad resztą stawki, a Mikołaj Ciurla (KS Sprint) był trzeci. Udane występy zaliczyli także zawodnicy startujący w półmaratonie – Wanda Kubik (Ultra Beskid Sport) i Czesław Gryniewicz (KS Sprint).

Pobyt w Wolfsburgu był także okazją do spotkania reprezentującego Bielsko-Białą Jacka Brody, zastępcy naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego, z Royem Prägerem – kapitanem drużyny VfL, która będzie rywalem BKS Stal w meczu z okazji jubileuszu 100-lecia tego klubu. Podczas spotkania dopięte zostały ostatnie szczegóły pobytu drużyny VfL Wolfsburg w naszym mieście.

Sportowa współpraca z Wolfsburgiem w ramach idei miast partnerskich trwa już ponad 20 lat. W jej trakcie zawodnicy z Bielska-Białej, głównie dzieci i młodzież, ale także dorośli, uczestniczyli w zawodach sportowych organizowanych w Wolfsburgu, a zawodnicy z Niemiec startowali w zawodach w Bielsku-Białej. Jest to także okazja do zaprezentowania walorów obu miast i bliższego poznania się. 

źródło: UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt